У Китаї мають намір обмежити користування смартфонами до 2 годин для неповнолітніх
Національний регулятор і цензор інтернету в Китайській Народній Республіці оприлюднив пропозицію щодо обмеження користування смартфонами для неповнолітніх. Підліткам старше 16—ти й молодше 18—ти хочуть дозволити лише дві години доступу на день.
Про це йдеться в пропозиції Адміністрації кіберпростору Китаю.
Китай продовжує політику, спрямовану на боротьбу з інтернет–залежністю населення. Так, згідно з документом, головний регулятором інтернету в країні вимагатиме, щоб усі мобільні пристрої, застосунки та програми мали вбудований «неповнолітній режим».
Він обмежуватиме щоденний час використання мобільного телефону залежно від від вікової групи. Таким чином, діти та підлітки автоматично бачитимуть закриття застосунків і програм, коли в них закінчуватиметься дозволений час.
Пропозиція передбачає наступне:
- діти віком до 8 років зможуть користуватися телефоном не більше 40 хвилин на день;
- діти від 8 до 16 років отримають годину екранного часу;
- підліткам від 16 до 18 років дозволять користуватись застосунками не більше двох годин.
Проте обмеження не поширюватимуться на продукти та послуги, що використовуються для захисту особистої безпеки неповнолітніх, як-от служби екстреного виклику, освітні програми й застосунки для фізичного та розумового розвитку дітей.
Крім цього, батьки матимуть змогу скасувати обмеження у випадку необхідности.
Поміж іншим, усім віковим групам надходитимуть нагадування про відпочинок після більш як 30-хвилинного використання пристрою. Контент та рекомендації формуватимуть на основі віку користувачів.
Водночас у пропозиції зазначають, що постачальники мобільного інтернету повинні активно створювати контент, який «поширює основні соціалістичні цінності» та «формує почуття спільноти китайської нації».
Обмеження в Китаї
Два роки тому китайські регулятори заборонили гравцям віком до 18 років грати в онлайн-ігри в будні дні та обмежили час ігор лише трьома годинами у вихідні.
Також у 2021 році Національне управління преси та публікацій (NPPA), яке відповідає за ліцензування відеоігор у Китаї, не публікувало список затверджених нових ігор із кінця липня 2021 року.
Це стало найдовшою в країні затримкою видання ліцензій на нові ігри після дев’ятимісячної перерви у 2018 році, яка сталася після зміни нормативних документів.
Крім цього, компанія Douyin — китайський аналог TikTok — представила у 2021 році «підлітковий режим». Він обмежив кількість часу, який діти віком до 14 років можуть проводити в застосунку до 40 хвилин на день.