У Китаї подякували Маску, який рекомендує створити «спеціальну адміністративну зону» для Тайваню

Посол Китаю в Сполучених Штатах подякував американському бізнесмену Ілону Маску за його пропозицію, як врегулювати конфлікт КНР із Тайванем. У Тайбеї відреагували.

Про це пише Reuters.

В інтерв'ю Financial Times Ілон Маск висловив думку, що конфлікт щодо Тайваню неминучий і для острівної країни варто розробити «спеціальну адміністративну зону».

«...яка б була доволі приємною, але, ймовірно, не зробить усіх щасливими. Це цілком можливо, і я вважаю, що, певне, вони могли б мати м’якшу угоду, ніж Гонконг», — цитує FT Маска.

У Китаї, який вважає Тайвань своєю територією та регулярно погрожує силовим «возз'єднанням», ця пропозиція знайшла схвальні відгуки. Посол Китаю у США подякував Маску за його «заклик до миру» та його ідею про створення спеціальної адміністративної зони для Тайваню.

«Насправді мирне возз’єднання і Ідея формування одного Китаю, де такі території як Гонконг, Макао і Тайвань могли б мати свої власні капіталістичні економічні та політичні системи, водночас в іншій частині Китаю існувала б соціалістична система"одна країна, дві системи" є нашими основними принципами розв'язання "тайванського питання"...»пише посол у Twitter.

Натомість США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати офіційно не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем. Однак Тайвань має культурні представництва у низці країн, які де-факто є посольствами.фактична пані посол Тайваню у Вашингтоні Сяо Бі-Кхім відповіла, що свобода і демократія Тайваню не продаються.

«Будь-яка довгострокова пропозиція щодо нашого майбутнього має бути ухвалена мирним шляхом, без примусу та з повагою до демократичних бажань народу Тайваню», — йдеться у повідомленні.

Суперечливі заяви Маска

Раніше американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що одним з імовірних результатів завершення російсько-української війни буде формальне закріплення влади рф над окупованим Кримом та «перевибори» на інших окупованих землях. Окрім того, він вважає, що через те, що в рф більше населення, «перемога України в тотальній війні малоймовірна».

Підтримку своєї думки Маск хотів отримати у Twitter, де оголосив відповідне голосування серед користувачів. Але натомість отримав хвилю критики. У голосуванні бізнесмена за добу взяли участь 2 748 378 користувачів, більшість із яких (59,1%) проголосували «ні».

Пропозиції Маска розкритикували низка дипломатів та різних публічних діячів. Відреагував навіть президент України Володимир Зеленський, який опублікував своє опитування у Twitter: «Який Ілон Маск вам подобається більше: той, що підтримує Україну, чи той, що підтримує росію?»