У Китаї повернули оригінальну кінцівку «Бійцівського клубу» після обурення в соціальних мережах

Китайська стримінгова платформа Tencent Video повернула вирізаний фінал фільму «Бійцівський клуб» через кілька тижнів показу цензурованої версії, яка викликала обурення в соцмережах.

Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

Нещодавно стало відомо, що Tencent Video вирізали сцену, де герой Едварда Нортона перемагає своє alter ego та спостерігає за вибухом кількох будівель, що означає, що його план спричинити крах фінансових мереж вдався.

За принципами китайської цензури фільмів, влада завжди має перемагати злочинців. Тож замість вирізаних кадрів люди бачили чорний екран з написами про те, що поліція швидко розкусила план головного героя, запобігла вибуху бомби та заарештувала всіх злочинців.

Окрім того, Тайлера Дердена (виконує Бред Піт) у китайській версії фільму відправили до психлікарні, а після лікування відпустили.

Нині до показу повернули 11 з 12 вирізаних хвилин фіналу — остання хвилина здебільшого містить оголеність. За законодавством «дорослі» сцени не заборонені, вимагається лише наявність відповідного ярлику. Проте такі сцени регулярно вирізаються чи коректуються китайськими цензорами.

Наприклад, всесвітньо відомий «Титанік» у Китаї показали без оголеної Кейт Вінслет, а у 2019 році видалили кілька сцен у фільмі «Богемська рапсодія», де згадувалася сексуальна орієнтація музиканта Фредді Мерк’юрі.

Китайська цензура

Останнім часом влада Китаю посилила цензуру, активно взявшись за будь-який контент, пов'язаний із порнографією, наркотиками, насиллям, а також ㅡ інакодумцями.

У країні вже заборонили показ на телебаченні «жінкоподібних чоловіків», посилили правила щодо «неправильного контенту» у телепрограмах, відеоіграх, публікацій в інтернеті тощо.

Крім того, Міністерство освіти Китаю розпорядилось прибрати з бібліотек молодшої та середньої школи літературу, яка прославляє «ідеї Заходу». Влада КНР вважає, що замість цього школярі мають зосередити увагу на «думці Сі Цзіньпіна» ㅡ збірці ідей генсекретаря Комуністичної партії Китаю.

Авторка: Юлія Костюкова