У Китаї вперше за три роки поновили видавання всіх типів віз для іноземців

У Китаї з 15 березня вперше за три роки після початку пандемії COVID—19 знову видаватимуть іноземцям візи всіх типів.
Про це пише Reuters.
Уряд Китаю сподівається, що цей крок відновить економіку країни, яка зазнала погіршення через коронавірус.
У Міністерстві закордонних справ 14 березня повідомили, що в тих районах країни, де до пандемії не були потрібні візи, повернуть безвізовий в’їзд.
Ідеться, зокрема, про туристичний острів Хайнань і круїзні судна, що проходять через порт Шанхая. Також буде відновлено безвізовий в'їзд до провінції Гуандун для іноземців з Гонконгу та Макао.
У МЗС також зазначили, що іноземні туристи, які мають візи, видані до 28 березня 2020 року і термін дії яких ще не скінчився, зможуть в'їхати до Китаю.
2022 року було здійснено близько 115 мільйонів транскордонних поїздок до Китаю. З них 4,5 мільйона припадає на іноземців. Наприклад, 2019 року в Китаї здійснено 670 мільйонів поїздок, з яких 97,7 мільйона становили іноземці.
Коронавірусні обмеження
На початку грудня 2022-го Китай після протестів громадян скасував свою «нульову політику» щодо коронавірусу, яка діяла майже три роки. Влада послабила локдауни, карантини, а також скоротила тестування. Інфіковані коронавірусом або з легкими симптомами зараження коронавірусом можуть перебувати в ізоляції удома, а не переїжджати до спеціальних лікарень чи ізоляторів.
8 січня Китай скасував останнє обмеження своєї «нульової політики» щодо коронавірусного захворювання — уперше з 2019 року країна відкрила кордони.
Водночас після скасування обмежень на початку грудня в Китаї фіксували сплеск захворюваності. У країні навіть припинили публікувати щоденні дані про COVID-19. За даними медіа, за перші 20 днів грудня в Китаї виявили 250 мільйонів випадків інфікування — це приблизно 18% населення країни.
У лютому 2023 року влада Китаю оголосила про «вирішальну перемогу» над коронавірусом. Станом на 9 лютого у країні офіційно підтвердили 83 150 смертей унаслідок захворювання. Влада називає це найнижчим показником. Натомість у ВООЗ зазначають, що Китай недооцінює реальну кількість померлих, оскільки до статистики потрапляли лише люди, які померли в лікарнях.
Авторка: Катерина Єсікова