У Києві активісти вимагають реставрувати будівлю «Квіти України». Власник хоче перетворити її на торгово-офісний центр

Київські активісти з квітами в руках у вівторок, 6 липня, вийшли на мітинг з вимогою реставрувати, а не реконструювати, модерністську будівлю «Квіти України» на вулиці Січових стрільців, 49. Раніше з фасаду зрізали багаторічний виноград, який обплітав фасад.

Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.

Згідно з рендером реконструкції будівлі, який опублікував забудовник Олексій Пишний, автентичну будівлю українського архітектора Миколи Левчука планують перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Новий фасад нависатиме над дорогою і руйнуватиме історичний ансамбль вулиці Січових стрільців, кажуть активісти.

Також будівельники раніше обрізали коріння винограду, що 30 років обплітав фасад будівлі, демонтували унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.

Організатори мітингу — ініціативна група «Зберегти "Квіти України"» та ГО «Мапа Реновації» за підтримки спільноти Ukrainian Modernism. Вони вимагають реставрувати будівлю, а не реконструювати її, а також знайти їй нову сучасну функцію, яка зможе максимально залучити унікальний простір з атріумом без руйнування, та відновити виноград.

Крім того, містяни закликають Міністерство культури та Департамент охорони культурної спадщини дати «Квітам України» охоронний статус пам’ятки архітектури.

Анастасія Левчук з організації, яка займається урбанізмом, «Агенти змін» наголошує, що будівля має бути громадським простором і слугувати містянам, як це було історично.

«Зараз близько 20 історичних будівель Києва — і дореволюційних, і модерністських, і ранньої радянської доби — перебувають на межі знесення, хоча зазвичай таких будівель було не більше як 10 щороку», — розповіла на мітингу архітекторка Дарія Корба з ГО «Мапа реновації».

Забудовник обіцяє провести пресконференцію 6 липня.

Проєкт фасаду будівлі «Квіти України»Ініціативна група «Зберегти "Квіти України"»/Facebook

Що це за будівля?

Будинок на Січових Стрільців, 49 спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства «Квіти України» — інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Збудували її у 1985 році; тоді ж вона була відзначена премією Спілки архітекторів як будівля року.

Це був навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики.