У Києві біля консерваторії протестували проти імені Чайковського в назві закладу

У Києві 16 березня відбулася акція біля Національної музичної академії України: протестували проти імені російського композитора Петра Чайковського в назві закладу.

Про це повідомляє «Укрінформ».

В акції взяли участь зокрема студенти та викладачі академії. Демонстранти також вимагали видалити російські символи зі стін закладу та повернути викладачів, які пішли через незгоду з іменем Чайковського в назві.

Виконувачка обов'язків доцента кафедри теорії та історії культури Анна Гадецька нагадала, що Чайковський не має до заснування академії жодного стосунку.

«Він не впливав на появу цього закладу, він не формував політику цього закладу. І це ім'я надане в радянські часи після того, як таким була названа московська консерваторія. Ми не хочемо бути сателітами росії. Це ознаки колонізації, якої ми врешті решт маємо позбутися», — пояснила вона.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Що передувало?

Ще в червні 2022 року Вчена Рада Національної музичної академії (НМАУ) вирішила залишити ім'я композитора Петра Чайковського в назві закладу. Після цього студенти та випускники НМАУ ім. П. І. Чайковського оприлюднили лист, у якому виявили «свою громадянську позицію щодо необхідності виключення імені російського композитора з назви нашого навчального закладу».

У липні Експертна рада Міністерство культури та інформаційної політикиМКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала колективу Київської консерваторії відмовитися від прізвища композитора в назві.

Зрештою у грудні колектив Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського так і не зміг вирішити, чи потрібно вилучати ім'я композитора з назви закладу, та відклав це питання для подальшого вивчення. У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що цим розчаровані.

Міністр Олександр Ткаченко зазначив, що на зборах трудового колективу «фактично не були враховані» рекомендації профільного комітету Верховної Ради, Експертної Ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП, рекомендації щодо імені Чайковського, розповсюджені Українським інститутом національної пам’яті.

«І це в той час, коли всі наші театри відмовилися виконувати Чайковського. Розв'язання важливого питання знову відкладено, як кажуть, для подальшого вивчення. Мені здається, що це питання надзвичайно на часі», — додав міністр.