У Києві перейменували ще три вулиці та провулок, назви яких були пов'язані з рф
Міська рада Києва ухвалила перейменування ще чотирьох міських об'єктів, назви яких були пов'язані з росією, імперським та радянським минулим.
Як повідомила пресслужба Київської міськради, назви змінять таким об'єктам:
- вулиця Генерала Тупікова в Солом’янському районі стане вулицею Український державний, військовий та політичний діяч. Був полковником армії УНР, головою Проводу Українських Націоналістів, другим головою ОУНАндрія Мельника;
- вулиця Тургенєвська в Шевченківському районі стане вулицею Український перекладач, письменник, видавець, лексикограф, педагог, громадський діяч ліберального напряму. Автор слів пісні «Молитва за Україну» та перекладу «Щоденника» Тараса ШевченкаОлександра Кониського;
- провулок Герцена в Шевченківському районі стане провулком Місце на околицях Києва, відоме через масові розстріли там людей різних національностей, здійснені німецьким окупаційним командуванням у роки Другої світової війниБабин Яр;
- вулиця Аляб’єва в Оболонському районі стане вулицею Учений і письменник Петро Гулак-Артемовський, співак і композитор Семен Гулак-Артемовський (дядько і небіж)Гулаків-Артемовських.
За відповідні рішення проголосувала більшість депутатів міської ради.
Заступник міського голови Володимир Бондаренко зазначив, що цей процес не може відбуватися без урахувань громадської думки, тому міська влада попередньо зібрала пропозиції, а потім провела рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів.
«Мешканці зробили свій вибір, і на основі цих результатів депутатський корпус Київської міської ради ухвалює рішення. Спільно ми позбуваємось назв вулиць, провулків, узвозів, проспектів та площ, які нам примусово нав’язала радянська влада», — наголосив він.
Дерусифікація у столиці
На початку лютого мер Віталій Кличко повідомляв, що в Києві вже перейменували 268 міських об’єктів. Зокрема, на засіданні 9 лютого перейменували 31 вулицю, провулок, проспект і бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.
Нові топоніми для столиці обирали самі містяни. На рейтингове електронне голосування винесли 296 об’єктів, які були обрані експертною комісією. З 15 по 19 червня кияни мали змогу проголосувати за назви в застосунку «Київ Цифровий». Назви, які отримали найбільшу підтримку, передали до сесійної зали Київради на голосування.