У Києві викрили людей, що «здавали в оренду» переселенцям житло, якого не існує

Київські правоохоронці викрили людей, які «здавали в оренду» переселенцям у західних областях житло, якого насправді не існувало.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, учасники схеми на торговельних інтернет-платформах продавали товари, яких насправді не існує. Зокрема, після початку повномасштабного російського вторгнення вони почали пропонувати жертвам оренду житла. Уже встановили вісім потерпілих від такої схеми.

Правоохоронці знайшли одного зі зловмисників — мешканця Київської області. Він розміщував в інтернеті оголошення про оренду вигаданого житла в західних областях країни, а коли отримував від переселенців кошти — переставав виходити з ними на зв’язок, а гроші привласнював.

Вдома у зловмисника провели обшук: вилучили гроші, мобільні телефони, флеш-накопичувачі та банківську картку. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 190 КК Українифактом заволодіння чужим майном унаслідок обману, вчиненого з використанням електронно-обчислювальної техніки. За це загрожує від 3 до 8 років ув'язнення. Чоловіку готуються обирати запобіжний захід.

Правоохоронці зараз шукають інших учасників схеми. Уже встановили, що їх було щонайменше вісім. Зловмисники базуються у Києві, Полтавській та Кіровоградській областях.

Трохи контексту

Через повномасштабне російське вторгнення чимало українців вирішили орендувати житло у безпечніших регіонах. Відтак ціни на оренду в західних містах зросли, а деякі власники помешкань почали просити надзвичайно високі суми.

Наприклад, міський голова Львова Андрій Садовий розповідав, що за однокімнатну квартиру на вулиці Валовій власники попросили платити понад 81 тисячу гривень на місяць. На вулиці Костюшка квартира з однією спальнею коштувала 5,4 тисячі гривень за добу.

Директор Бюро економічної безпеки Вадим Мельник в інтерв'ю LIGA.net каже, що його відомство вже отримало сотні звернень щодо високих цін на житло.

«Випадків, які потребували реагування, було достатньо. Надходили звернення, ми реагували, спілкувалися з людьми, і люди безоплатно годували, перераховували кошти на ЗСУ й інші потреби країни та громад», — сказав посадовець.

Водночас він зазначив, що хоча деякі з випадків нагадували мародерство, їх було лише орієнтовно 2%. «Ми переконували, люди виправлялися, їм було соромно», — сказав Мельник.

Нагадаємо, свої скарги щодо завищених цін на товари або житло українці можуть надсилати спеціальному Telegram-боту.