У Києві ввели мораторій на реконструкцію та ремонт історичних будівель ХІХ-ХХ століть. У Мінкульті назвали його неповним

У Києві ввели мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт історичних будівель ХІХ—XX століть. Міська влада переконана, що це допоможе запобігти їхньому знищенню.

Рішення ухвалила Київська міськрада на засіданні 31 серпня.

Заступник мера Києва Володимир Бондаренко скаржиться, що міська влада за останні три роки здійснила до Мінкульту подання про внесення 1 542 пам’яток і щойновиявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Але наразі туди внесли тільки 73 об'єкти, тому й вирішили ввести таку заборону, каже чиновник.

Бондаренко зазначає, що мораторій діятиме до повного дослідження й визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів згідно із законом України «Про охорону культурної спадщини».

Зі свого боку міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що його відомство підтримує мораторій. Але наголошує, що він є неповним.

«МКІП за мораторій, але з повним комплексом захисту історичного ареалу, що наразі не передбачено мораторієм КМДА. Цей мораторій пропонує не комплексний підхід, а частковий. Зокрема, містобудівні умови та обмеження не відкликаються. Що це означатиме для киян? Що будь-який забудовник у судовому порядку може легко обійти мораторій», — написав міністр.

Нищення історичного ареалу Києва

Останнім часом у столиці сталося одразу декілька скандалів зі знищенням історичних будівель. У квітні в центральній частині Києва на вулиці Симона Петлюри забудовник зніс історичний будинок Уткіна. За цим фактом прокуратура порушила кримінальну справу.

Знести намагалися й будівлю «Квіти України», але суд заборонив це робити, і врешті її внесли до переліку історичних пам'яток.

20 серпня в Києві частково знесли історичну садибу Барбана.