У Києві повідомили про мінування станцій метро та аеропортів, а у Черкасах і Львові — шкіл. Що відомо? (ОНОВЛЕНО)
У Києві 12 січня правоохоронці отримали анонімне повідомлення про замінування чотирьох станцій метро, а в Черкасах та Львові — про мінування шкіл міст. Слідчо—оперативні групи перевіряють правдивість інформації.
Про інциденти повідомляють у Київському метрополітені, пресслужбах поліції Черкаської та Львівської областей.
У столиці через анонімні дзвінки про мінування станом на 15:30 зачинили на вхід та вихід станції метро «Площа Льва Толстого», «Палац спорту», «Театральна» та «Вокзальна». Інформацію про відкриття станцій обіцяють оприлюднити одразу після завершення перевірки.
Кількома годинами раніше поліція Черкас отримала анонімне повідомлення про замінування шкіл міста. Правоохоронці з вибухотехніками та кінологами перевіряють заклади освіти.
Оновлено (18:00). У школах Черкас вибухівок не знайшли. Правоохоронці уже почали розслідувати ймовірне неправдиве повідомлення про мінування та шукати людину, яка це повідомила.
Оновлено (17:05). На станції метро «Вокзальна» теж не виявили вибухівку. Усі станції метрополітену працюють у звичайному режимі.
Оновлено (16:50). Поліція також отримала анонімні повідомлення про мінування аеропортів «Київ» та «Бориспіль». Під час перевірки підозрілих предметів не виявили.
Оновлено (16:35). Правоохоронці завершили перевірку станції «Театральна». Вибухівку не знайшли. Перевірка станції «Вокзальна» триває.
Оновлено (15:45). На станціях «Площа Льва Толстого» та «Палац спорту» вибухівки не знайшли. Станції відкрили для пасажирів. Триває перевірка «Театральної» та «Вокзальної».
Подібну анонімну інформацію про замінування шкіл отримали правоохоронці у Львові. Там проводять евакуацію учнів та працівників шкіл, а також обстежують приміщення закладів та прилеглі території.
Оновлено (19:36). Голова Національної поліції Ігор Клименко в етері телеканалу «Рада» повідомив, що протягом 12 січня до правоохоронців надійшло 9 хибних повідомлень про «мінування» 600 об’єктів у різних містах України. Наразі з'ясовують, хто їх залишив.
Чи пов'язані «мінування» та що загрожує за неправдиве повідомлення про загрозу?
Речниця Нацполіції України Оксана Блищенко розповіла нам у коментарі, що всі випадки замінувань зареєстрували — за ними ведеться слідство. Вона додала, що триває оперативна робота, проте наразі правоохоронці не можуть пов’язувати між собою ці інциденти.
Стаття 259 Кримінального кодексу передбачає покарання за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху. За це загрожує від 2 до 6 років в'язниці. А якщо об'єктами неправдивого мінування стали важливі об’єкти інфраструктури, заклади охорони здоров’я, або заклади освіти, то загрожує від 4 до 8 років в'язниці.