У Києві запустили голосування за дерусифікацію міських об’єктів. Хто і як може віддати голос?
У додатку «Київ Цифровий» запустили рейтингове електронне голосування стосовно перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами. Голосування триватиме до 19 червня.
Про це повідомив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, цитує КМДА.
За його словами, у час повномасштабної війни необхідно позбутись усіх сумнівних та хибних знаків російсько-української дружби, які впливають на культурологічну свідомість і сприяють розповсюдженню пропаганди рф та фальсифікації української історії.
«Наразі вже сформований остаточний перелік міських об’єктів, які підлягають перейменуванню, до списку увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією», — повідомив він.
До персонального складу консультативно-дорадчого органу залучили спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського.
Участь взяли і фахівці Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.
Як проголосувати?
Всі охочі можуть визначати нові назви міських об’єктів завдяки рейтинговому електронному голосуванню. Міська влада закликає киян обирати відповідально та свідомо, оскільки надання нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення.
Для того, щоб проголосувати в додатку «Київ Цифровий»:
- треба обрати «Електронна демократія», оновити застосунок, потім обрати «Голосування за дерусифікацію»;
- переглянути перелік назв і натиснути «Проголосувати».
У додатку вам запропонують обрати нові назви для низки вулиць, провулків, площ та проспектів. Зокрема, вулиці Чехова, Агітаторська, Астраханська, Бакуніна тощо.
Взяти участь можуть усі громадяни України, для верифікації використовується Bank ID. Віддати свій голос можна до 19 червня включно. Усі результати передадуть у Київраду для подальшого розгляду та експертизи.