У Києві знову фіксують небезпечний рівень забруднення повітря: запах гарі можна почути у різних районах міста

У Києві вкотре фіксують перевищення допустимого рівня шкідливих домішок у повітрі, деякі з них перевищують допустиму концентрацію у сім разів. Різкий запах гарі відчувається в різних районах Києва. Влада столиці пояснює це активною роботою котлових систем під час морозів.

Зокрема про рівень забруднення у Києві повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними обсерваторії, у період з 12 по 18 січня у повітрі в Києві гранично допустимі концентрації перевищували:

  • завислі речовини (пил) — у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин);
  • діоксид сірки— у 3,6-3,9 раза на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті та у 2,3-3,4 раза на інших постах спостережень крім проспекту Науки;
  • діоксид азоту— у 5,5-7,2 раза на вулицях Каунаській та Інженера Бородіна, площі Перемоги; у 4,0-4,8 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; та у 3,1-3,9 раза — на усіх інших постах крім проспекту Науки;
  • формальдегід — у 2,0-2,2 раза на проспекті Перемоги, площах Бессарабській і Перемоги, вулицях Олександра Довженка та Каунаській; та у 1,4-1,8 раза — на інших постах спостережень, крім проспекту Науки.
Рівень забруднення повітря у Києві станом на 15:00 20 січня від ресурсу Saveecobotскріншот

Забруднення повітря у Києві також підтвердила Газоаналітична лабораторія Комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС). Зокрема заміри повітря ввечері 19 січня показали перевищення показників продуктів горіння (діоксиду азоту і оксиду вуглецю) у 2 рази.

У Київській міській державній адміністрації підтвердили, що запах гарі відчувається в різних районах Києва. Там кажуть, це через активну роботу котлових систем у приватних секторах через різке похолодання.

«Наразі погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. У зв’язку з різким зниженням температурних показників мешканці приватних садиб почали активно спалювати тверді побутові відходи, до яких також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря», ㅡ заявив в. о. начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.

Нагадаємо, раніше у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського попередили киян, що з 11 січня погода сприятиме накопиченню та затриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Загалом столиця України і так регулярно потрапляє у рейтинг міст з найбільш забрудненим повітрям. Так, тільки у жовтні 2020 року Київ опинявся у ньому кілька разів.