У Київраді підтримали перейменування вулиці на честь ексмера Омельченка та сперечалися за Повітрофлотський проспект
Комісія Київської міської ради підтримала перейменування вулиці гетьмана Павла Скоропадського у Києві на честь колишнього міського голови Олександра Омельченка. У голосуванні у «Києві Цифровому» більшість містян висловилась проти цього.
Засідання Комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків відбулося 13 травня.
Питання про перейменування вулиці Скоропадського на честь Омельченка стояло першим на порядку денному. Голова комісії запропонувала підтримати проєкт рішення із рекомендацією провести консультативне опитування у «Київ Цифровий». Вона пояснила, що вулицею Гетьмана Павла Скоропадського у Києві тепер буде колишня вулиця Льва Толстого.
«Є розуміння, що частина людей, які брали участь в опитуванні, просто сприймали [це] як перейменування Скоропадського на Омельченка. Зрозуміло, що тоді це було б неприйнятним. Коли йдеться, що Скоропадський буде в історії Києва у більшій вулиці, ніж було до цього, можливо це дасть можливість вплинути», — сказала вона.
Так, рішення ухвалили двома голосами «за». Голосів проти не було, утрималась одна людина.
Нагадаємо, на початку 2023 року надання вулиці гетьмана Павла Скоропадського імені Олександра Омельченка підтримали тільки 26% людей, які взяли участь в опитуванні у «Києві Цифровому», натомість 74% висловилися проти цього.
Міський голова Києва Віталій Кличко, який запропонував це перейменування, пояснив, що подав такий проєкт рішення «з метою вшанування пам'яті видатних діячів та подій, а також урізноманітнення топоніміки міста Києва».
Не єдине рішення
На засіданні 13 червня комісія Київради також підтримала проєкт рішення про перейменування проспекту Правди на проспект Європейського Союзу. Цей варіант підтримали під час голосування у застосунку «Київ Цифровий». Утім, така назва могла з'явитися в іншого проспекту — Повітрофлотського.
За даними руху «Чесно», під час голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту у соцмережах та на вулицях міста була значна кількість реклами із закликом підтримати назву, за яку агітувала політична сила «Європейська Солідарність». Утім, чимало киян були проти його перейменування. Тож у Київраді запропонували компромісний варіант «Повітрянофлотський», який отримав найбільше підтримки у «Києві Цифровому».
Однак на засіданні комісії відповідний проєкт рішення відхилили. Учасники засідання розділилися: одні казали про «радянське минуле» такої назви, інші — що варіант «Повітрянофлотський» є важливим для Військово-Повітряних Сил ЗСУ.
Член Комісії з питань найменувань при Київському міському голові Тиміш Мартиненко-Кушлянський зазначив, що тепер обидва питання — проспект Правди на Європейського Союзу та проспект Повітрофлотський та Повітрянофлотський — винесуть на розгляд сесійної зали.