У КМДА подають апеляцію на рішення ОАСК про будівлю «Квіти України»
Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації (КМДА) готує апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, який вирішив позбавити будівлю «Квіти України» статусу пам'ятки.
Про це в КМДА повідомили у відповідь на запит hromadske.
У Департаменті зазначили, що вони є відповідачем у цій справі та активно відстоюють правову позицію щодо правомірності внесення будівлі «Квіти України» до переліку культурної спадщини Києва.
У КМДА вважають рішення ОАСК «необґрунтованим, безпідставним та винесеним із порушенням норм матеріального права». Тож Департамент КМДА вже готує до подання апеляційну скаргу.
Про що йдеться?
Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та скасував накази Міністерства культури і Департаменту охорони культурної спадщини КМДА про внесення павільйону «Квіти України» у столиці до реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва.
Суд дійшов висновку, що павільйон на момент його набуття у власність інвестором не був зарахований до об’єктів культурної спадщини місцевого рівня. Тому власник мав усі права для отримання дозвільних документів на реконструкцію.
Активісти зазначають, що в такому разі будівлю 1980-х років у стилі модернізму можуть перебудувати на скляний офісний центр.
У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що станом на 6 грудня будівля «Квіти України» залишається пам’яткою культури та має охоронний статус. Там оголосили, що також готуються подати апеляційну скаргу.
Що це за будівля?
Будинок на Січових Стрільців, 49 спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства «Квіти України» — інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Збудували її в 1985 році; тоді ж вона була відзначена премією Спілки архітекторів як будівля року.
Це був навчально-методичний павільйон із магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики.
Згідно з рендером, який опублікував забудовник Олексій Пишний, автентичну будівлю планують перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Також будівельники раніше обрізали коріння винограду, що 30 років обплітав фасад будівлі, демонтували унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.
Захисники будівлі вимагають реставрувати її, а не реконструювати, а також знайти для будинку нову сучасну функцію, яка зможе максимально залучити унікальний простір з атріумом без руйнування, та відновити виноград.