У КМДА заявили про зрив заходів до Дня пам'яті та Дня перемоги через «усну вказівку Мінкульту». Там це заперечують

Заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда заявила, що Міністерство культури нібито заважає проведенню традиційних заходів до Дня пам'яті та Дня перемоги у столиці. Однак у Мінкульті кажуть, що це не так.

Про це повідомили на сайті КМДА.

Зокрема, за словами Хонди, через усну заборону Мінкульту на територію Національного музею історії України у Другій світовій війні, що у Києві, не пропускають технічне обладнання для монтування сцени.

«Це традиційний захід, який відбувається у Києві щорічно понад 20 років. Сьогодні зранку нам стало відомо, що техніку та обладнання для монтування сцени не пропускають на територію музею. Пояснити причини такого рішення керівництво музею не може й посилається на пряму усну заборону Міністерства культури», ㅡ каже Хонда.

Вона також додала, що така вказівка нібито надійшла прямо від міністра культури ㅡ про це розповів директор музею Іван Ковальчук. Однак жодних документів, які б підтверджували це рішення, у керівництва музею немає.

Сама Хонда заявляє, що це фактично «спроба зриву проведення традиційного щорічного заходу».

А що кажуть у Мінкульті?

Там цю заяву заперечують і кажуть, що будь-яких усних заборон щодо проведення традиційних заходів, про які йдеться у повідомленнях КМДА, не надавалось.

Зокрема, у Мінкульті пояснюють, що запит на проведення заходів від КМДА отримали 7 травня та надали відповідний дозвіл. Стверджують, що все технічне обладнання також пропустили на територію музею. Однак запуск техніки проводили поетапно, щоб розмежувати її обсяги та не допустити порушення карантину.

«Жоден із представників столичної влади не звернувся до МКІП, аби з'ясувати хід справ, натомість обравши шлях публічного скандалу. Прикро, що спекуляції відбуваються навіть у такий день, як День пам’яті та примирення. КМДА в будь-якій ситуації намагається знайти винних. Однак заявляємо: така спроба провокування конфлікту жодним чином не стане на заваді проведенню заходів...», ㅡ йдеться у заяві Мінкульту.

День пам’яті та примирення

День пам'яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни щорічно відзначають 8 травня. У цей день зазвичай вшановують подвиг українського народу, його внесок у перемогу в Другій світовій війні, висловлюють повагу всім борцям проти нацизму, увічнюють пам’ять про загиблих.

Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку, з іншого — кривавий слід від кулі.