У КНДР ув’язнили 7 школярів за купівлю серіалу «Гра в кальмара», а продавця-контрабандиста стратили

У Північній Кореї засудили до смертної кари чоловіка, який контрабандою ввіз і продав копії найпопулярнішого серіалу Netflix «Гра в кальмара». Напередодні затримали і ув’язнили сімох старшокласників — клієнтів контрабандиста.

Про це інформує Radio Free Asia.

Вважається, що контрабандист привіз копію серіалу «Гра в кальмара» до Північної Кореї із Китаю і продавав флешки з ним. Це порушує закон КНДР про «усунення реакційних думок і культури», який фактично забороняє все південнокорейське. За даними RFA, чоловіка засудили до розстрілу.

У повідомленні йдеться, що на чоловіка вийшли завдяки затриманню сімох старшокласників. Студент, який купив флешку з серіалом, отримав довічне ув’язнення. Шестеро інших, які дивилися шоу, засудили до п’яти років каторжних робіт.

Учителів та керівництво школи звільнили, їм загрожують виправні роботи у віддалених шахтах країни, повідомляє RFA.

У чому полягає злочин?

Північна Корея у січні цього року ухвалила закон про «усунення реакційних думок і культури». Згідно з ним, громадянам заборонили дивитись південнокорейські фільми і серіали, читати південнокорейські книги і навіть вживати південнокорейський сленг.

Так, у КНДР хочуть боротися з культурною експансією з Півдня. Покарання за порушення закону — 15 років в’язниці. Торговцям забороненими речами загрожує страта.

Як зазначає RFA, випадок із серіалом Netflix став першим, коли влада Північної Кореї скористалася новим законом.

Також КНДР ще у жовтні розкритикувала «Гру в кальмара», зазначивши, що серіал демонструє жахливий світ, у якому важливі гроші та заохочуються корупція. Офіційно «Гру в кальмара» заборонили в Північній Кореї, як і майже всі інші іноземні фільми та серіали.

Про серіал

«Гра в кальмара» після виходу посіла перше місце за популярністю на стримінговій платформі Netflix у майже 100 країнах, зокрема і в Україні. Загалом за перші чотири тижні серіал подивилися 111 мільйонів користувачів.

Цей серіал порівнюють з іншою південнокорейською драмою «Паразити», оскільки вони обидва висвітлюють соціальну нерівність між бідними та багатими. За сюжетом 456 людей, які мають серйозні фінансові проблеми, приймають запрошення на участь у таємничому турнірі на виживання. Лише одна людина може залишитися живою та забрати головний приз ㅡ 45,6 млрд вон.

За оцінками Netflix, «Гра у кальмара» принесе компанії майже 900 мільйонів доларів. Це при тому, що виробництво шоу обійшлося у всього 21,4 мільйона доларів.

Автор : Маркіян Климковецький