У Конгресі досягнули консенсусу щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю
Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що в американському Конгресі таки досягли «консенсусу» щодо швидкого надання допомоги Україні та Ізраїлю.
Його заяву наводить видання ABC News.
Так, на пресконференції у Нью-Йорку Шумер висловив сподівання, що упродовж цього тижня «вдасться щось зробити» для допомоги обом державам. За його словами, найкращий спосіб допомогти Україні та Ізраїлю — ухвалення Палатою представників схваленого Сенатом ще в лютому закону про надання 95 млрд доларів підтримки Києву та Єрусалиму.
Тим часом лідер більшості в Палаті представників Стів Скаліз заявив, що цього тижня Палата представників змінить свій графік, щоб «розглянути закони, які підтримують Ізраїль і притягають до відповідальності Іран і його терористичних поплічників».
Однак, як пише ABC News, наразі незрозуміло, про які саме закони йдеться і чим вони відрізнятимуться від законопроєкту, схваленого Сенатом.
Що з допомогою від США?
Законопроєкт, схвалений в Сенаті США, передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.