У Конгресі США представили законопроєкт про визнання рф спонсором тероризму
У Палаті представників США (нижній палаті американського Конгресу) представили законопроєкт про визнання росії державою—спонсором тероризму.
Документ представила двопартійна група конгресменів США.
Аналогічну резолюції перед цим ухвалила Верхня палата Конгресу США — Сенат. Сенатори вказували, що росія має бути у переліку країн-спонсорів тероризму за її дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до «смертей незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей».
Ця резолюція має рекомендаційний характер і не є обов'язковою до виконання, хоча і створює додатковий тиск на Держдепартамент США — саме він оголошує ту чи іншу державу спонсором тероризму.
Утім, попри ухвалення цієї постанови, а також низку закликів визнати рф спонсором тероризму з боку влади України та багатьох інших країн, Держсекретар США Ентоні Блінкен не поспішав ухвалювати відповідне рішення. Як зауважує The New York Times, Блінкен наголошував, що «рішення має ґрунтуватися на чинних правових визначеннях», а росія вже й так перебуває під багатьма санкціями.
Менше з тим, якщо Конгрес схвалить законопроєкт сенаторів, рішення Держдепу буде не потрібним: законодавці можуть ухвалити закон про визнання рф спонсором тероризму без участі Держдепартаменту.
Що дасть статус країни-спонсора тероризму для рф?
Це означатиме, що США, можливо, доведеться розширити свої санкції, запровадивши їх не лише для певних секторів російської економіки. Щодо країн із цим статусом запроваджують обмеження щодо зовнішньої допомоги США, заборону на експорт і продаж оборонної продукції, контроль над експортом товарів подвійного використання, фінансові та інші обмеження. Окрім того, санкції накладатимуть на осіб та країни, які торгують з державою-спонсором тероризму.
Наразі США визнали країнами-спонсорами тероризму чотири держави: Кубу, Північну Корею (КНДР), Іран та Сирію.