У Конституції Угорщини хочуть закріпити християнські гендерні ролі. Через це ЛГБТ-пари не зможуть усиновлювати дітей

Уряд Угорщини розробив законопроєкт, який фактично заборонить одностатевим парам усиновлювати дітей. Політики пропонують у Конституції прописати «християнську інтерпретацію гендерних ролей».

Про це повідомляє Reuters.

Уряд запропонував конституційну поправку, яка вимагає виховувати дітей згідно з «християнською інтерпретацією гендерних ролей». Тобто прописати в Конституції, що мати — це жінка, а батько — чоловік, а також те, що з народження в дитини має бути визначена стать.

У законопроєкті уряд вказує, що лише сімейні пари можуть усиновлювати дітей, а одинокі люди можуть усиновити, тільки якщо отримають спеціальний дозвіл міністра з сімейних справ. В Угорщині з 2012 року діє нова Конституція, у ній уже закріплено, що шлюб може бути лише між чоловіком і жінкою. Це фактично забороняє одностатеві одруження.

На думку уряду, ще одна поправка до Конституції «зосередить увагу на правах дітей під час усиновлення». Правозахисна група Hatters заявила, що поправка фактично означає заборону для ЛГБТ усиновлювати дітей.

Законопроєкт із поправкою внесли до парламенту ввечері у вівторок, 10 листопада, а вже 11 листопада в країні почали діяти посилені карантинні заходи, зокрема заборона масових зібрань. Правозахисники кажуть, що політики спеціально так пізно подали законопроєкт, щоб уникнути протестів.

Десь ми таке вже чули

І справді, у липні президент Польщі Анджей Дуда ініціював поправку до Конституції, яка заборонить одностатевим парам усиновлювати дітей. Законопроєкт направили на розгляд Сейму. Для зміни Конституції необхідна більшість голосів у Сеймі, що становить дві третини нижньої палати парламенту. Наразі в Дуди немає такої підтримки.

Свою пропозицію Дуда пояснює так само як і угорські політики — «підтримує польську родину та захищає польських дітей».

Як в Угорщині з правами ЛГБТ?

Відтоді, як у 2010 році прем'єр-міністром країни став Віктор Орбан, посилюються утиски прав ЛГБТ. З останнього: 31 березня в Міжнародний день захисту прав трансгендерів Орбан подав законопроєкт, який фіксує термін «стать» як біологічну стать, що визначається первинними статевими ознаками та хромосомами. У травні парламент підтримав законопроєкт. Відтак люди, які роблять трансгендерний перехід, не зможуть змінити свої документи та вказати змінену стать.