У костелі Святого Миколая в Києві завершили протиаварійні роботи
У Києві 31 січня завершили протиаварійні роботи у костелі Святого Миколая. Це перший етап відновлення костелу, де у вересні 2021 року сталася пожежа.
Про це повідомив адвокат та представник благодійників Масі Найєм.
Загалом на протиаварійні роботи витратили 21,5 мільйона гривень. Це все кошти 21 українського бізнесмена, які вирішили допомогти відновити храм після пожежі.
За роботи відповідав Національний будинок органної та камерної музики, який зрештою і звітував за витрати. Так, найбільша частина коштів пішла безпосередньо на протиаварійний ремонт — 19,3 мільйона гривень.
Решту грошей витратили на експертизу проєкту, технічне обстеження будівлі, нагляд за будівельними роботами та утримання служби замовника.
Крім того, благодійники створили благодійну організацію «Фонд костелу Святого Миколая». На його рахунку залишилося ще трохи більше як 8 мільйонів гривень.
Що за пожежа?
Пожежа в костелі сталася ввечері 3 вересня 2021 року. Вогонь охопив 80 квадратних метрів, його півтори години гасили 80 рятувальників і 16 одиниць техніки. Постраждалих серед людей не було.
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що основною версією виникнення пожежі в костелі є загоряння електродротів усередині дерев’яного корпусу органа, якому було понад 40 років. Раніше Монастирський зазначав, що опорні перекриття в соборі не постраждали.
Реставрація костелу
Міністр культури Олександр Ткаченко повідомляв, що відновлення костелу обійдеться щонайменше у 75 мільйонів гривень. Усього буде три етапи відновлення будівлі: протиаварійний (термінові заходи), відновлення органа й роботи з реставрації фасаду.
Гроші на фасад уже є, адже реставрацію мали почати ще до пожежі.
Після повідомлення про пожежу мільйони гривень на реставрацію будівлі пожертвували бізнес та громадяни. Серед них — засновник і співвласник компанії Rozetka Владислав Чечоткін, співзасновник monobank Олег Гороховський, а також голова правління «Альфа-Банку» Вікторія Михайльо.