У кремлі відреагували на візит Макрона, Драгі та Шольца до Зеленського
У кремлі сподіваються, що європейські лідери Франції, Італії та Німеччини під час свого візиту до Києва «спонукатимуть Володимира Зеленського реально подивитися на стан справ».
Про це заявив прессекретар президента росії дмитро пєсков.
Він також висловив сподівання, що європейські лідери «не концентруватимуться на накачуванні України зброєю, бо це продовжить страждання людей».
Про який візит ідеться?
16 червня президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі разом прибули в Україну. До них приєднався також президент Румунії Клаус Йоханніс. Після візиту до Ірпеня лідери зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Ключові теми для обговорення — продовольча безпека, зброя та підтримка України.
Ці відвідини відбуваються за день до того, як Єврокомісія планує оголосити свій висновок про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.
Зближення України та ЄС
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
Водночас лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляли, що вступ України в ЄС може тривати роками, і пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський укотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.