У Києві біля Десятинної церкви відкопали частину палацу князя Володимира
У Києві під час ремонту сходів біля Десятинної церкви на розі Володимирської та Андріївського узвозу розкопали частину палацу часів Київської Русі.
Палац, що належав князю Володимиру, був знайдений, коли будівельники зняли підпірну стінку, щоб зміцнити її, передає газета «Сегодня».
«Було знайдено і відкриту частину фундаменту південного палацу, побудованого в кінці Х століття. Він споруджувався одночасно з Десятинною церквою при князі Володимирі. Скоріше всього, будівля була двоярусною і побудована з каменю. Для чого його використовували, точних даних немає, але імовірно – для прийомів гостей та проведення урочистих прийомів високого рівня", - розповів науковий співробітник інституту археології НАН України Віталій Козюба.
За словами археолога, дана знахідка дуже цінна для історії Києва, оскільки об'єкт є найдавнішим кам'яним спорудженням періоду Київської Русі у Східній Європі, який можна побачити.
Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглися лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту – близько метра.
«Мерія і Мінкультури знають про відкриття фундаменту, і зараз вирішується питання про можливість його музеєфікування. Наприклад, частину можна обробити необхідними речовинами, щоб не руйнувалася, і помістити під скло. Це могло б стати дуже цікавим об'єктом для туристів», - зазначає Козюба.
Крім того, будівельники знайшли на об'єкті людські кістки.
«Знайдено 15 окремих фрагментів кісток. Це природно, адже навколо Десятинної церкви в XVII-XVIII століттях було величезне кладовище. Під час дореволюційних розкопок там було знайдено близько 500 поховань, а в 2005-2011 роках – ще більше сотні, тому це кістки від зруйнованих поховань на кладовищі, яке було в три яруси», - пояснив археолог.
Нагадаємо, у лютому під час розкопок на Поштовій площі в Києві археологи знайшли вулицю часів Київської Русі. Київський міський голова Віталій Кличко пообіцяв зберегти пам’ятку.
Заступник голови Київської адміністрації Ганна Старостенко повідомила, що археологічні артефакти законсервовані для запобігання їхньому руйнуванню. А у рамках торгово-розважального комплексу на Поштовій площі планується відкрити підземний музей на місці стародавньої вулиці часів Київської Русі.