У Києві відкрили благодійну виставку ікон з Донбасу
В Спасо—Преображенському соборі на Теремках відкрилась благодійна виставка «Мистецтво, що перетворює смерть на життя». Київський художник—іконописець Олександр Клименко малює ікони на ящиках з—під снарядів до гаубиць.
В Спасо-Преображенському соборі на Теремках відкрилась благодійна виставка «Мистецтво, що перетворює смерть на життя». Київський художник-іконописець Олександр Клименко малює ікони на ящиках з-під снарядів до гаубиць.
Про це повідомляє кореспондент Громадського.
«Багато людей переживає цю війну віртуально через інтернет. Я хотів показати, що ця війна реальна – всі ці ікони перш за все привезені з Донбасу. Вони мають прибрати цей віртуальний бар’єр, який виник між тими хто є в тилу, і тими хто там страждає і гине», — сказав Клименко.Кошти, отримані від продажу ікон, підуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, який надає допомогу військовим та цивільним у зоні бойових дій на Донбасі, повідомив протоієрей Андрій Дудченко.
«Лікарі на фронті, які допомагають пораненим бійцям і місцевому населенню – це служіння, яке несе життя. Якщо перенестися на 2000 років тому в епоху Римської імперії, то в ті часи, людей розпинали на хрестах за найтяжчі провини проти держави. Хрест – був способом залякування, щоб іншим не хотілося повторити такі вчинки. Як каже апостол Павло, тоді для людей греко-римської культури було безумством шанувати хрест, бо це було знаряддям смерті. Але в християнстві це стало тим, що несе життя. Тому християнство живе в цьому парадоксі, бо воно в ньому виникло», — сказав він.
Протягом року ця виставка побувала в Берліні, Римі, Мілані, Гаазі, Мюнхені, Лейпцигу, Варшаві та в десятках інших міст. Вона експонувалася в Європарламенті, Литовському Сеймі та Верховній Раді.
За півтора роки волонтерський проект «Мистецтво, що перетворює смерть на життя» зібрав на потреби шпиталю Пирогова майже 1,5 млн гривень.
У Спасо-Преображенському соборі ікони виставлятимуться понад два тижні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотовиставку про історії біженців в Україні представили у Берліні.