У Литві стрілкам та воїнам-добровольцям дозволили купувати автоматичну зброю

Литовський сейм дозволив приватним торговцям продавати автоматичну зброю, що дозволена в цивільному обігу. Але росіяни та білоруси без громадянства Литви придбати її все одно не зможуть.

Про це повідомляється на сайті Литовського парламенту.

Як пояснив голова комітету Сейму Литви з питань національної безпеки та оборони Лаурінас Кащюнас, третя ланка оборони в Литві після Литовської армії та добровільної Національної гвардії Литвистрільці, воїни-добровольці та солдати професійної військової служби тепер зможуть придбати зброю категорії А.

«Півроку тому ми дозволили її мати, тепер ми дозволяємо купувати її тут, у Литві», — додав він.

Віцеспікер Сейму Паулюс Саударгас навів приклад України, де російським загарбникам чинили опір цивільні зі зброєю в руках.

«Давайте самі подумаємо, чи краще це [дозволити купувати зброю] зробити в останній момент [якщо на країну нападуть] за кілька тижнів, роздавши автомати наліво і направо, чи краще дати громадськості, тій частині, яка може й хоче чинити опір, вчасно спокійно придбати зброю, (...) з якою будуть тренуватися?» — поставив риторичне запитання він.

Водночас за ініціативи Комітету національної безпеки та оборони громадянам росії та Білорусі, які не мають громадянства Литви, заборонили купувати та зберігати зброю, а також приладдя та боєприпаси до неї.

Володіння зброєю в Україні

23 лютого Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. Він мав стати базовим законом для зброярської галузі, однак на той час не передбачав права громадян на володіння пістолетом.

Після вторгнення росії Міністерство внутрішніх справ та парламент переглянули свою позицію і тепер пропонують дозволити не лише короткоствольну зброю (пістолети) всім цивільним, а й автоматичну — захисникам України.

hromadske дізнався, в який спосіб влада хоче лібералізувати ринок зброї та які наслідки це матиме.