У лютому в Україні зафіксували 8 нападів на журналістів
У лютому в Україні зафіксували 8 випадків застосування сили проти журналістів.
У лютому в Україні зафіксували 8 випадків застосування сили проти журналістів.
Про це повідомляють у Національній спілці журналістів.
Напади трапилися на Львівщині, Волині, Полтавщині, в Одесі, Чернігові та Києві. Здебільшого жертвами фізичної агресії ставали знімальні групи телеканалів.
Про це свідчать дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який проводить Спілка журналістів спільно з партнерськими організаціями.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко відзначив, що ситуація з безпекою журналістів залишається однією з найбільших загроз свободі слова. Він закликав журналістів не миритися з агресією, писати заяви до Національної поліції та вимагати проведення належних розслідувань.
Перший випадок застосування сили проти журналіста стався у Київському районному суді Одеси 13 лютого, коли активісти силою обмежили перебування в суді кореспондента Інформаційного агентства «Одеса-медіа» Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка.
У Чернігові 15 лютого журналіста інформаційно-аналітичного видання «Люстрація та антикорупція» Олександра Підгорного побили двоє невідомих чоловіків. Напад стався біля під’їзду дому, де мешкає постраждалий.
18 лютого в Бродах Львівської області прихожани місцевої Української православної церкви Московського патріархату силою не дали зайти до церкви знімальній групі програми «Правда. Розслідування», яка транслюється на телеканалі НТА.
Того ж дня, 18 лютого, у Києві на Майдані Незалежності під час зйомки група осіб оточила журналістку Анну Брикову й оператора Олександра Фенька. Їм почали погрожувати розбити камеру й штовхали працівників «5 каналу».
19 лютого у Києві під час прямої трансляція зі столичного Печерського ринку журналістка Прямого каналу Олена Курбанова повідомила про перешкоджання. Знімальна група хотіла промоніторити ціни, але їм завадив охоронець, який застосував силу до оператора.
На Полтавщині у Бутенківській ОТГ (Кобиляцький район) 22 лютого побили журналіста й депутата Павла Гунжеля, який заснував газету «Хроніки громад» і працює в ній. Видання спеціалізується на розслідуваннях випадків корупції в медицині. Конфлікт пов’язують з підготовкою журналістського розслідування.
26 лютого на знімальну групу ТРК «Аверс» напали в м. Рожище Волинської області. Озброєні чоловіки напали на журналістку й оператора під час проведення відеозапису в рамках журналістського розслідування про нелегальну вирубку дубу. Пошкодили камеру, до журналіста й оператора було застосовано силу.
27 лютого в Києві охорона медичного університету ім. Богомольця на очах у людей побила журналіста Олега Яценка, який знімав документальний фільм про страйк.