У Лівані знову з’явилося світло після 24-годинного відключення електроенергії
У Лівані відновили електропостачання після 24—годинного відключення світла. Через нестачу палива дві великі електростанції в Лівані припинили роботу.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики та водних ресурсів, пише BBC.
У відомстві кажуть, що Центральний банк надав їм кредит у 100 мільйонів доларів на купівлю палива та продовження роботи електростанцій.
Електромережа припинила роботу 9 жовтня, і чиновники заявляли, що навряд чи її відновлять протягом кількох днів.
Чому не було світла?
Дві електростанції Лівану — Дейр-Аммар і Захрані — 9 жовтня призупинили виробництво електроенергії після кількох місяців обмеженої роботи. Без електроенергії державного виробництва людям довелося покладатися на приватні генератори на дизпаливі, якого сильно не вистачало.
Сталося це через нестачу палива. Основний виробник електроенергії у країні, Electricité du Liban (EDL), зазначив, що партія палива прибуде ввечері 9 жовтня і буде вивантажена на початку наступного тижня.
Ще одна партія надійде пізніше цього місяця. Окрім того, там спробують залучити паливо із резервів військових, хоча поки що це навряд чи відбудеться.
За даними ЗМІ, після повідомлення про зупинку виробництва електроенергії люди вийшли на протест перед регіональним офісом EDL.
Криза у Лівані
Наразі Ліван переживає важку економічну та фінансову кризу, яку Світовий банк назвав однією з найгірших у світі за останні 150 років. Вона значно поглибилася після масштабного вибуху в порту Бейрута у серпні 2020 року.
Країна бореться з дефіцитом палива, ліків та товарів першої необхідності на тлі скорочення валютних резервів та економіки загалом.
Через брак дизпалива страждає не тільки виробництво електроенергії, а й доступ до води, оскільки помпові станції теж працюють на дизельному паливі. Аптеки ж оголосили страйк, оскільки не можуть розрахуватися з іноземними постачальниками.
Нині понад 60% населення Лівану живе за межею бідності, значно зріс рівень безробіття. Паралельно з кризою економічною в Лівані триває криза політична: уже майже рік там немає постійного уряду. На початку липня виконувач обов'язків прем'єр-міністра Лівану Хасан Діаб навіть попросив міжнародну спільноту про економічну допомогу та заявив, що відмова поставить під загрозу «життя ліванців і єдність Лівану».