У Львові обрали концепцію для меморіалу Героїв України. ЇЇ ще доопрацюють
У Львові завершився архітектурний конкурс на меморіальний комплекс військових поховань Героїв України на вулиці Іллі Мечникова, який тривав три місяці. Переможцями конкурсу стала команда архітекторів з Хмельницького — Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер.
Про це повідомила Львівська міська рада.
Окрім зони поховань там планують облаштувати меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдату, каплицю та Місце для поховання урн з прахомколумбарій, куди можна буде спуститися як сходами, так і пандусом.
За проєктом, намогильні споруди на цвинтарі пропонують виконати з білого архітектурного бетону Білий архітектурний бетон із вкрапленнями натурального каменю«терраццо». На надгробному камені буде місце для фотографії та імені з роками життя полеглого, а поруч — місце для розміщення квітів та лампадок. Також збоку біля могил облаштують невеличкі місця для сидіння уніфікованого дизайну.
На передній частині комплексу архітектори пропонують облаштувати площу із монументом невідомому воїну. За їхніми словами, ця концепція нової площі полягає у зміненні осі міста на вісь історичну.
«Ця вісь направлена на Північний Схід та Схід в усереднену точку, що поєднує координати боїв за Київ, Харків, Донецьк, Авдіївку, Дебальцеве, Іловайськ, Херсон та основний напрямок оборони України», — говорить автор проєкту Дмитро Райфшнайдер.
Розріз граней монумента невідомому воїну нагадуватиме щит. Монумент може мати багато символічних трактувань, але основне — це зелені шляхи, що в перспективі йдуть до неба. А зелень на щиті символізуватиме цвіт нації, який пішов захищати державу.
Також на площі розташують плиту, на якій зобразять графічні знаки бригад і підрозділів, герої яких воювали за Україну. Тут же буде і місце покладання квітів.
В кінці Військовий цвинтарМарсового поля залишать хрест на честь Української галицької армії, який завершує центральну вісь усього комплексу, а поруч розмістять молитовну споруду.
Переможців обирали серед 27 поданих конкурсних робіт, а в журі працювали 9 людей з різних напрямків: меморіалізації, представники органів місцевого самоврядування, обласної адміністрації, спілки архітекторів, дійсні архітектори та професори.
«Ми обрали проєкт, де в центрі є поховання Героїв — це основний елемент, який ніщо не може затьмарити. З погляду самих поховань, надмогильних споруд — тут все дотримано досить коректно», — сказав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Проєкт Голубєва та Райфшнайдера — це концепція, яку ще доопрацьовуватимуть із членами дорадчої ради, до якої входять військові, родини загиблих та представники духовенства, з якими напередодні зустрічались архітектори.
Зокрема, представники родин загиблих схвально відгукнулися про презентований проєкт, лиш попросили відзначити на меморіалі імена зниклих безвісти захисників, щоб їхні родини також мали де вшанувати рідних. Додаткові рекомендації команді переможців дало і журі конкурсу. Серед іншого радять додати озеленення, яке закриє міські будинки з північного боку меморіалу.