У Львові почали тестувати е-квиток: як він працюватиме
У Львові 13 січня стартував перший етап впровадження електронного квитка. У тестовому режимі починає працювати автоматизована система оплати проїзду у громадському транспорті. При цьому вартість поїздки не змінилася.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
На цьому етапі тестуватимуть обладнання та систему і допомагатимуть пільговим категоріям населення адаптуватися до користування персоніфікованими картками «ЛеоКарт», щоб згодом кожен міг самостійно їх валідувати.
До кінця лютого пільговики все ще можуть їздити зі звичайними посвідченнями. Для решти пасажирів продовжить діяти готівкова форма оплати за проїзд, вартість залишиться незмінною — 10 гривень. Паралельно з посвідченнями, які дають право на проїзд, люди зможуть користуватися і транспортними картками.
«Ми вже поступово виводимо з використання посвідчення. З березня плануємо повністю перейти на надання пільговикам права проїзду винятково на підставі транспортних карток "ЛеоКарт"», — сказав директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олег Забарило.
За його словами, завдання мерії на січень-лютий — максимально видати транспортні картки всім, хто по них звертатиметься. Уже з березня місто повністю відмовиться від посвідчень, а всі пільговики користуватимуться картками і валідуватимуть свій проїзд.
Скільки і як треба платити за проїзд?
На першому етапі ще діятиме готівкова форма оплати проїзду. А для пасажирів, які на другому етапі впровадження е-квитка сплачуватимуть поїздки безготівково, вартість поїздки (10 грн) залишиться такою і надалі. Окрім того, така форма оплати дозволить пасажиру в межах 40 хвилин здійснити безоплатну пересадку.
На другому етапі впровадження е-квитка пасажири зможуть оплачувати проїзд за допомогою спеціального мобільного застосунку, банківської картки, загальної транспортної картки «ЛеоКарт» або ж персоналізованої загальної транспортної картки «ЛеоКарт». Останню можна буде придбати.
Коли ж електронна форма оплати за проїзд запрацює повністю, то пасажири, які не матимуть е-квитка, зможуть за готівку придбати паперовий квиток у водія.
Одноразовий квиток коштуватиме 15 гривень, утім, він не даватиме права пасажиру здійснити безоплатну пересадку.
Перехід на безготівкову форму оплати чиновники планують на кінець першого — початок другого кварталу цього року.
Пільговиків, які ще не подали документи на виготовлення транспортних карток «ЛеоКарт», закликають зробити це якнайшвидше.
Впровадження е-квитка в Україні
22 вересня 2020 року стартував проєкт Міністерства інфраструктури SmartTicket. Тоді він розпочався із запуску єдиного е-квитка для подорожей поїздами далекого сполучення «Укрзалізниці» та міського транспорту в Києві.
У грудні того ж року до сервісу приєдналась авіакомпанія SkyUp Airlines, а у березні 2021-го — автобусний перевізник Gunsel Lines. Вже зараз кожен охочий може придбати квиток одразу на чотири види транспорту: залізницю, авіа, міський транспорт у Києві та автобусні перевезення.