У Львові вперше гінекологічну операцію здійснили з допомогою робота Da Vinci — все минуло успішно

Уперше в Західній Україні спеціалісти Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги виконали гінекологічну операцію за допомогою роботизованої системи Da Vinci.

Про це повідомила Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги.

Пацієнткою стала 19-річна дівчина, яка протягом 2 років страждала від постійних тазових болів та порушення менструального циклу. Крім цього, у дівчини діагностували безпліддя.

Після ретельного обстеження спеціалісти виявили у неї дермоїдну кісту правого яєчника. Це пухлинне, хоч і доброякісне, утворення, найчастіше підлягає лише хірургічному лікуванню.

«Зазвичай така кіста утворюється ще з народження. З огляду на вік та захворювання пацієнтки наші медики ухвалили рішення хірургічного втручання за допомогою роботизованої системи Da Vinci», — зазначено у повідомлені.

У Львові здійснюють гінекологічну операцію з допомогою робота Da VinciКлінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова/Facebook

Використання мікроінструментів та 3D-зображення високої чіткості дозволили спеціалістам лікарні «ювелірно видалити кісту за допомогою лише декількох маленьких проколів».

Втручання було успішним, і дівчина вже на другий день після операції виписалася з лікарні.

Лікарі закликають жінок обов’язково проходити планові медичні огляди. Однією з причин жіночого безпліддя є запальні процеси жіночих статевих органів та їхні наслідки, а також ендометріоз, склерополікістоз, фіброміоми та кісти яєчників, зокрема й дермоїдні. Причиною утворення кіст можуть бути порушення гормонального стану та запальні захворювання органів малого таза.

Що це за робот?

Робот-хірург Da Vinci прибув до Львова зі США. Уперше він прооперував людину в грудні 2020 року. Директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук розповідав, що заклад буде застосовувати робота для видалення пухлин нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також у гінекології та в кардіохірургії. Перш ніж почати роботу, робот пройшов сертифікацію в Міністерстві охорони здоров'я.