У Магнітогорську обвалився будинок, понад 30 людей загинули: що відомо
У Магнітогорську Челябінської області зранку 31 грудня стався вибух у квартирі 10—поверхового будинку. Один з під’їздів повністю обвалився, а під завалами конструкцій опинилися люди. За останніми даними, 39 людей загинули, ще п'ятеро у лікарнях.
Що відомо про трагедію — читайте в матеріалі Громадського.
Основною версією вибуху вважають побутовий газ, хоча місцеві не чули його запаху напередодні. Слідів вибухівки в будинку не знайшли. Розслідуватимуть цю справу за стаття 109 Кримінального кодексу РФ. Передбачає до 2 років позбавлення волістаттею про «спричинення смерті з необережності». Попри офіційну версію слідчих, деякі місцеві були упевнені: це теракт, і вважали, що саме через це у місто терміново приїхав президент Володимир Путін.
Попри те, що в Магнітогорську нині температура вдень близько -13 градусів морозу, а вночі сягає -20°C, мешканці міста продовжують приходити до будинку та слідкувати за рятувальними роботами, а рятувальники працюють цілодобово в чотири зміни. За такої погоди з-під завалів вдалося врятувати 11-місячного хлопчика: він пролежав там добу і вижив. Його врятувало те, що він був у дитячому ліжку, закутаний у теплу ковдру. Дитині діагностували черепно-мозкову травму, переломи та переохолодження. Її транспортували до Москви і стабілізували стан. Знайти 11-місячного Ваню Фокіна допоміг його батько, який впізнав приблизне місце за розкиданими в завалах речами. Рятувальники почули плач дитини та евакуювали її. Вся родина Фокіних теж вижила.
Рятувальники знайшли 11-місячного хлопчика під завалами будинку Відео: Радіо Свобода
Розбирати завали та допомагати постраждалим прибули майже 500 рятувальників. У місті організували штаб з надзвичайних ситуацій, а місцеві мешканці зібралися у школі поблизу — туди небайдужі приносили теплий одяг, ліки та їжу. Там же оголошували списки зниклих безвісти і надавали психологічну допомогу тим, хто втратив близьких. Тим часом в Міністерстві з надзвичайних ситуацій прийняли понад 800 дзвінків на гарячу лінію у зв’язку з трагедією. Небайдужі люди у соціальних мережах пропонували постраждалим переночувати у них.
Місцева влада пообіцяла купити квартири тим, у кого вони зруйновані, та виплатити по мільйону рублів родинам загиблих. Деякі мешканці зруйнованих квартир втратили свої документи — влада безоплатно видала нові паспорти 11-м постраждалим. Крім того, для допомоги мешканцям будинку відкрили офіційний рахунок — станом на вечір 2 січня на нього надіслали понад 7 мільйонів рублів.
У перший ранок нового року біля зруйнованого будинку створили імпровізований меморіал, куди люди клали квіти та свічки, те саме зробили біля представництва Челябінської області в Москві.
2 січня в Челябінській області оголосили днем трауру. Рятувальники продовжують розбирати завали під якими ще можуть залишатися люди.
В Україні у 2007 році сталася схожа аварія — вибух газу в 10-поверхівці Дніпра. Тоді 23 людини загинули ще кілька десятків постраждали. Причиною була зношеність газового обладнання, а мешканці напередодні аварії чули запах газу. Після аварії кількох посадовців «Дніпрогазу» затримали за службове недбальство.