У Малі 115 людей загинули унаслідок нападу на етнічні поселення

Щонайменше 115 людей загинули унаслідок нападу озброєних людей натри поселення етнічних пеулхів уцентральному Малі.

Про це повідомляє Вloomberg.

Ще 46 людей дістали поранення під час нападу на етнічні села біля Банкаса в регіоні Мопті.

Один із лідерів місцевих пеулхів повідомив, що нападники спалили селище Огосагу і вбили лідера поселення та його внуків.

Цей напад стався за тиждень після того, як бойовики, пов’язані з Аль-Каїдою, убили 23 малійських солдатів під час нападу на військову базу в селі Діура, що також у регіоні Мопті.

У нападі, який стався зранку 23 березня, пеулхи звинувачують етнічних догонів.

Масштаби недавнього насильства у Малі є безпрецедентними. 22 березня делегація Ради безпеки ООН приїхала в Малі для переговорів з владою про прогрес у мирному процесі.

20 січня у Малі ісламісти атакували базу ООН: загинули щонайменше 8 миротворців.

Громади догонів і пеулхів давно сусідують у центральній частині Малі, проте поява джихадистів з інших частин країни породила ворожнечу між ними. Догони звинувачують пеулхів у підтримці джихадистів, пов’язаних з терористичними групами на півночі країни та за її межами. Водночас пеулхи звинувачують догонів у підтримці малійської армії.

Конфлікт у Малі розпочався, коли альянс сепаратистів у складі етнічних туарегів та ісламських бойовиків, що мають зв’язки з Алжиром і Лівією, захопив значну територію півночі у 2012 році. Нині бойовики зазіхають на більш густонаселений центральний регіон і посилюють напруженість між місцевими громадами.

Конфлікт у Малі та інших західноафриканських країнах підживлюється токсичним поєднанням зміни клімату, зростанням чисельності населення та ісламістськими повстанцями.