У Маріуполі окупанти змусять «голосувати» на псевдореферендумі всіх, хто брав «гуманітарку» — розвідка
російські окупанти на тимчасово зайнятих територіях України намагаються створити хоча б видимість легітимності оголошених «референдумів».
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Там вказують, що в окупованому Маріуполі росіяни планують провести «референдум» так званими «комісіями», до складу яких входитимуть місцеві колаборанти, представники окупаційних адміністрацій і військові зс рф.
Вони обходитимуть будинки, згідно зі складеними списками охочих отримати «гуманітарну допомогу». Місцевих мешканців переконують, що «назад дороги немає» і всім, хто брав «гуманітарку», доведеться голосувати.
У Маріуполі «штаб підготовки до референдуму» розгорнули в одному з торговельних центрів. Його дії повністю координують представники партії «єдина росія».
Загалом, щоб уникнути ураження артилерією українських Сил оборони, всі центри підготовки до псевдореферендуму на окупованих територіях розміщують у приміщеннях із великим зосередженням цивільних.
Для ідеолого-пропагандистської обробки населення окупанти організовують низку заходів «військово-патріотичного виховання». Головна цільова аудиторія — місцева молодь, яка переважно не виявляє інтересу до російської ідеології.
У місті Гола Пристань Скадовського району Херсонської області відбувся «молодіжний форум» під лозунгом «Ми разом із росією». Для участі в ньому залучили учнів середніх та старших класів.
У Маріуполі своє відділення планує відкрити всеросійська громадська організація ветеранів «Бойове братство».
Громадська організація «Ветерани десантно-штурмових підрозділів Республіки Башкортостан» звернулася до колаборанта Костянтина Іващенка із проханням виділити приміщення для військово-патріотичного клубу «Юний десантник — ратник» та дитячої навчально-тренувальної бази.
Що відомо про псевдореферендуми?
російські ЗМІ повідомили, що в тимчасово захоплених регіонах Донецької, Луганської, Херсонській та Запорізької областей 23 вересня розпочинаються псевдореферендуми про приєднання до складу росії.
«Голосування» триватиме 5 днів — до 27 вересня. В останній день голосування відбудеться на виборчих дільницях, а в попередні дні «з метою безпеки» — на прибудинкових територіях і «за заявами вдома».
У Запорізькій та Херсонській областях питання звучить так: «Чи підтримуєте ви вихід зі складу України, розвиток області як самостійної держави та входження до складу росії?»
Натомість на окупованій ще з 2014 року території Донеччини та Луганщини у людей запитуватимуть: «Ви за входження до складу росії на правах суб'єкта федерації?»
Попередні підсумки так званого голосування планують оприлюднити 27-28 вересня.