У Міненерго назвали переваги європейської енергосистеми для України
Головна перевага приєднання України до європейської енергосистеми — це безпека та стабільність постачання.
Про це в етері телемарафону розповів міністр енергетики Герман Галущенко.
«До цього часу наша енергосистема була об’єднана, поєднана з енергосистемами білорусі, рф. Відповідно, об’єднання енергосистем забезпечувало необхідні перетоки для того, щоб забезпечувати стабільність функціонування енергосистеми», — сказав Галущенко.
Міністр каже, що під час тестового ізольованого періоду Україна довела стійкість роботи своєї системи окремо від росії та білорусі. Це дозволило 16 березня приєднати її до європейської.
«Насправді це величезна історична подія. Це суттєвий крок до нашої європейської інтеграції. Ми вже є частиною Європи в енергетиці», — резюмував Галущенко.
Як планували раніше?
До цього Угода про умови майбутнього об’єднання енергосистем із ЄС передбачала, що випробування ізольованої роботи об'єднаної енергосистеми України (ОЕС) має відбуватись у два етапи — взимку та влітку. Початок першого етапу був запланований на 24 лютого, а кінець — на 26 лютого. Це мало відбуватись у межах підготовки до синхронізації ОЕС із енергосистемою континентальної Європи Європейська мережа операторів системи передавання електроенергії, що об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту.ENTSO-E.
Майбутня синхронізація з європейською енергосистемою була запланована у спільному з енергосистемою Молдови блоці регулювання. За результатами тестів ENTSO-E мала ухвалити рішення щодо переходу на паралельну роботу з українською та молдовською енергосистемами.
Проте через війну 26 лютого Україна відмовилася від приєднання до енергомереж росії та білорусі. Зрештою енергосистему України та Молдови аварійно приєднали до ENTSO-E вже 16 березня.