У Міноборони обіцяють сприяти розслідуванню справ про сексуальні домагання в ЗСУ

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пообіцяла, що допоможе з розслідуванням справ щодо командирів чи інших посадовців у Збройних силах України, яких підозрюють у сексуальних домаганнях до українських захисниць.

Про це вона заявила в розмові з The Guardian.

Напередодні The Guardian опублікувало матеріал про погрози жінці в ЗСУ з боку командира. Той казав, що відправить підлеглу до психіатричного відділення через те, що вона повідомляла про сексуальні домагання.

Крім того, сержантка Надія Харан повідомила виданню про випадок, коли командир бойового підрозділу наказав жінкам-підлеглим займатися з ним сексом. Він погрожував тим, що їхніх чоловіків відправлять на передові лінії фронту.

Тоді Харан також заявила про спроби донесення скарг на таку поведінку керівництва, однак їй наказали мовчати.

Маляр пообіцяла допомогти з переслідуванням через суди командування армії, яке звинувачує в сексуальних домаганнях та «неприйнятній» поведінці Надія Харан.

Заступниця міністра сказала, що зустрінеться з Харан і надасть захист будь-яким українським захисницям, які дадуть свідчення. Зокрема, йдеться про жінок, яким командир бойового підрозділу наказав займатися з ним сексом, погрожуючи відправити їхніх чоловіків на фронт.

«Я кажу всім жінкам у Збройних силах, щоб вони написали мені заяву. Я звернуся в поліцію і приведу поліцію за руку, щоб розслідувати це. Дайте всю інформацію, я особисто звернуся до поліції. Ці речі є неприйнятними, не можна так поводитися з жінкою. Я буду їх захищати», — наголосила Маляр.

Вона запевнила, що розслідуватиме твердження про те, що жінкам у ЗСУ погрожували відправити їх до психіатричних відділень за висунення звинувачень у сексуальних домаганнях.

Маляр попередила обвинувачених, що вона особисто передасть будь-які перевірені свідчення до поліції.

Наразі в українській армії працюють близько 60 тисяч жінок, з яких 42 тисячі — солдати. З них 5 тисяч воюють на передовій.

Скарги про жіночу бойову форму

Низка жінок також скаржилися на відсутність жіночої бойової форми та бронежилетів. Маляр зауважила, що польову форму для жінок вже затвердили. Надалі необхідно знайти постачальника, який зможе забезпечити виробництво уніформи в достатній кількості.

Вона додала про необхідність створити зручну спідню білизну для українських захисниць, «щоб бретельки не злітали з бюстгальтера».

«Потрібна білизна, яка допомагає ходити в туалет у бойових умовах. Мені потрібно мати можливість одягнути бронежилет, щоб нічого не заважало», — наголосила заступниця міністра.