У Міноборони пояснили, чи обов'язково створювати кабінет військовозобов'язаного
Електронний кабінет військовозобов'язаного можна створювати за бажанням, і карати за його відсутність не будуть.
Про це розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в етері «Радіо Свобода».
«Реєструватися там (в кабінеті військовозобов'язаного — ред.) людина може за бажанням, тобто це не буде якоюсь примусовою мірою, яка якимось чином карається», — сказав він.
За словами Лазуткіна, електронний кабінет військовозобов'язаного — це зручний сервіс, який дасть змогу оновлювати дані про себе, не навідуючись у Територіальний центр комплектування та соціальної підтримкиТЦК та СП.
«Не всі люди в принципі люблять з'являтися в таких офіційних установах. А дистанційно, зі смартфона, це можна буде зробити доволі легко»,— додав речник оборонного відомства.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, прив'язаного до єдиного реєстру виборців.
Так, закон передбачає:
- удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
- запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифіката);
- створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
- створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу Учасник бойових дійУБД онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних у системі.
Окрім того, закон посилює кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.