У Міноборони визнали потребу модернізувати військово-лікарські комісії. Уряд відпрацьовує 5 напрямків
На засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорили плани щодо модернізації роботи військово—лікарських комісій (ВЛК) та шляху пораненого воїна. Наразі уряд відпрацьовує 5 основних напрямків удосконалення роботи ВЛК.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Вона зазначила, що повномасштабне вторгнення поставило медичне забезпечення перед новими викликами. Зокрема Маляр вказала на недосконалу систему ВЛК.
Заступниця міністра оборони наголосила, що за цей час було створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також розширена система ВЛК: створено 66 позаштатних ВЛК у військових медичних закладах та 340 — у закладах охорони здоров'я різних форм власності.
«А втім, у зв'язку зі збільшенням навантаження очевидною є потреба в удосконаленні та перегляді підходів до проведення зазначеної експертизи», — пише Маляр.
Так, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують 5 основних напрямків удосконалення роботи ВЛК:
- прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
- запровадження електронних черг;
- використання електронного документообігу в процесах ВЛК;
- перегляд кількості ВЛК;
- сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.
У Мінцифрі вже анонсували намір реформувати процеси військово-лікарської комісії через цифровізацію, щоб скоротити черги та знизити навантаження на поранених військових. Маляр пообіцяла «найближчим часом» детальніше розповісти про те, що вже зроблено та планується.
Що передувало?
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування. Представники офісу омбудсмена перевірили клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги Медичних сил ЗСУ, після чого констатували, що відсутність електронного документообігу та електронного запису на прийом призводять до паперової тяганини й черг.
Військовослужбовці з різним ступенем травм змушені годинами чекати в черзі на прийом до лікаря. Окрім того, черги до окремих спеціалістів становлять понад 500 людей.
Також військовослужбовці скаржилися, що військово-лікарську комісію не можна пройти за місцем свого проживання, а потрібно їхати до обласного центру з різних населених пунктів.