У Молдові за документами ввели 7 тисяч прострочених вакцин. Аудитори підозрюють фейкове щеплення

Рахункова палата Молдови виявили низку порушень під час кампанії з вакцинації проти коронавірусу у країні. Зокрема з’ясувалося, що медики використали сім тисяч прострочених вакцин.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати, пише NewsMaker.

Зокрема, аудитори виявили, що за документами 7 тисяч людей отримали вакцини, термін придатності яких закінчився. «Це наводить на підозру про їхнє [дійсне] використання», — вказано у звіті.

У документі також зазначено, що деякі вакцини містять в одному флаконі 5-12 доз. Тому влада від самого початку вимагала перед розкриттям флакона набирати потрібну кількість людей. Але після того, як у країні з'явилося достатньо вакцин, дозволили відкривати флакон навіть для уколу однієї дози.

«Так, дозволені втрати становили до 80-90%. Відсутність обліку та підрахунку втрат вакцин створює невизначеність під час підрахунку реальної кількості використаних та невикористаних доз», — зазначено у звіті.

Водночас аудитори виявили, що в 11 тисяч вакцин вартістю 1,6 млн леїв (2,4 млн грн) просто закінчився термін придатності, їх не використали.

Крім того, аудитори нагадали, що початковий план передбачав пріоритетну вакцинацію медпрацівників та людей із груп ризику, а потім — усього населення. Проте 2 579 людей отримали щеплення поза чергою плану вакцинації.

Крім того, виявилося, що 277 тисяч записів про вакцинацію медики зробили не в ті дні, коли проводили ці щеплення. Також в аудиторів «є підозри в правдивості» 71 200 сертифікатів про вакцинацію.