У Москві в музеї Реріха пройшли обшуки: Мінкульт РФ вилучив майно

У музеї імені Миколи Реріха з ранку проходять обшуки, співробітники Міністерства культури РФ в супроводі представників Слідчого комітету винесли майно на десятки мільйонів євро.

У музеї імені Миколи Реріха з ранку проходять обшуки, співробітники Міністерства культури РФ в супроводі представників Слідчого комітету винесли майно на десятки мільйонів євро.

Про це розповів віце-президент міжнародного центру Реріха Алєксандр Стеценко, повідомляє «Новая газета».

«З 10 ранку вони пакують нашу спадщину. Обшук почався без мене і нашого юриста. Це неподобство! Ось так Мінкульт відбирає наш музей. Ми навіть не знаємо, які картини забирають. Знаю, що забрали картину, яка повинна була виставлятися 22 березня в нашому музеї. Виставка готувалася за сприяння Академії мистецтв та інших організацій. Вони зривають нашу роботу!», — сказав він.

Стеценко додав, що представники Слідкому РФ показали постанову про вилучення картин, з якої випливає, що воно проходить в рамках кримінальної справи щодо Боріса Булочніка, голови банку «Мастербанк», в якому музей тримав свої рахунки.

Вранці співробітники музею перегородили вихід з музею, заявивши, що будуть перевіряти кожен автомобіль, що виїжджає з території Центру.

За даними Інтерафакс, всередині знаходиться до шістдесяти співробітників правоохоронних органів. А за даними РБК, на місці присутні співробітники ОМОНу.

За інформацією «Новой газети», в музеї з ранку також знаходиться заступник гендиректора музею Тігран Мкртичев. Передбачалося, що саме він стане главою об'єднаного музею. Він прибув разом з радником Міністерства культури Росії Кірілом Рибаком.

За даними «Новой газети», 13 березня відбудеться суд щодо виселення музею. Нібито в будівлі зареєстровані 17 різних юросіб, які мають заборгованості, імовірно, з оплати податків. Саме на цій підставі і відбудеться суд по виселенню. Співробітникам музею про цих юросіб нічого невідомо.

У травні минулого року співробітники Мінкульту РФ прийшли в музей Реріха з вимогою звільнити і передати їм будівлю номер п'ять на території садиби Лопухіних, яка виявилася у федеральній власності.

Керівництво музею відмовилося це зробити. Співробітники музею вважають, що це тільки перший крок по захопленню всієї садиби.

Тоді ж в травні стало відомо, що Мін'юст перевірить на екстремізм музей Реріха на вимогу Мінкульту.

«За результатами перевірки було зроблено висновок про те, що діяльність організації здійснювалася з заявленими цілями» — зробили висновок в відомстві. Таким чином, Мін'юст не знайшов у діяльності музею ознакою екстремізму.

Протистояння російського Мінкульту і музею імені Миколи Реріха триває не перший рік. З 2008 року ведеться справа про виселення Центру з садиби Лопухіних.

Громадський музей імені Миколи Реріха був створений в Росії в кінці 80-х років. За цей час було проведено реставраційні роботи з відтворення садиби Лопухіних, яку держава передала під музей.

Музей був відзначений різними преміями і навіть був висунутий на Нобелівську премію.

/«Новая газета»

Матеріал опублікований в рамках російськомовного партнерства

Підписуйтесь на наш канал в Telegram