У МОЗ назвали випадки, за яких поки що в Україні видаватимуть і паперові лікарняні
Попри те, що з 1 жовтня в Україні лікарняні почали оформлювати в електронному форматі, ще залишилися чотири випадки, за яких довідки видаватимуть у паперовому вигляді.
Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Зокрема, це стосується продовження і закриття листків непрацездатності, які були оформлені до 1 жовтня. Також паперові довідки дозволяють отримати тим, у кого сплив термін можливості внести зміни до медичного висновку.
«У таких випадках це буде розглядатися на базі лікарського закладу консультативною комісією, підписуватися безпосередньо керівником закладу», — пояснив очільник відомства.
Третій випадок — якщо виникне технічна проблема і впродовж семи днів не буде змоги передати дані з електронної системи охорони здоров’я до Пенсійного фонду.
Паперові бланки видаватимуть і тим, хто оформлює довідку на отримання лікарняного за формою № 147/о при народженні дитини.
Звикаємо до е-лікарняних
З 1 жовтня в Україні майже всі лікарняні почали оформлювати в електронному форматі. Лікар муситиме внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Цю систему обіцяли повноцінно запустити ще з 1 вересня. Але через те, що не всі лікарні встигали, дату перенесли на 1 жовтня.
Загалом система е-лікарняних запрацювала у тестовому режимі з 1 червня 2021 року. Але на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі.
Навіщо потрібні е-лікарняні?
Влада переконана, що це дозволить побороти корупцію у цій галузі. Нині на виплату лікарняних Фонд соціального страхування витрачає мільярди гривень.
Так, лише за 8 місяців 2021 року було отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше як 10% лікарняних, через що багато хто оформляє фіктивні лікарняні.
Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар виписав листів непрацездатності. Кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.