У МОЗ пропонують з середини лютого ввести новий «світлофорний» поділ регіонів на карантинні зони. Що зміниться?
Міністерство охорони здоров'я запропонує на розгляд Кабінету міністрів новий метод поділу областей України під час адаптивного карантину. Новий «світлофорний» поділ стосуватиметься не карантинних обмежень, а показуватиме епідситуацію у регіоні.
Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, цитує «Укрінформ».
За його словами, новий поділ регіонів на зони епідеміологічної небезпеки почне діяти в Україні з середини або з кінця лютого.
Ключовою у новому адаптивному карантині буде спроможність системи охорони здоров'я надавати медичну допомогу «всім, хто її потребує».
За новим методом поділу, який пропонує МОЗ, залишиться поділ регіонів на три або чотири зони.
«Вони будуть показувати чіткі маячки, де ситуація дестабілізується, і де потрібно вживати відразу додаткових заходів», ㅡ заявив Ляшко.
Водночас, як зазначає головний санлікар, рівні епідбезпеки стосуватимуться не карантинних обмежень, а «будуть звітувати і показувати, що є ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, що може призвести до негативних наслідків».
Так поділ на зелені, жовті та помаранчеві зони, за словами Ляшка, показуватиме органам місцевого самоврядування, бізнесу та іншим суб'єктам, чи є в конкретному регіоні ризик збільшення кількості хворих, госпіталізацій і потенційний ризик, що система охорони здоров'я може не впоратися.
А що в нас зараз із карантином?
З 25 січня Україна перейшла в «помаранчеву» зону карантину, яка була до локдауну. Діють такі правила:
- заборонено перебувати у громадських місцях без захисних масок;
- не проводять планові госпіталізації в лікарнях;
- заборонено працювати спортзалам і фітнес-центрам, якщо в них перебуває більше ніж одна людина на 20 квадратних метрів;
- зали в кінотеатрах та інших культурних закладах мають бути заповнені не більш як на 50%;
- у громадському транспорті, крім метро, дозволено перевозити пасажирів тільки на місцях для сидіння.