У МОЗ розповіли, скільки зафіксували побічних реакцій на вакцину CoviShield

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що станом на 23 березня побічні реакції на вакцину CoviShield в Україні зафіксували лише у 594 щеплених.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу «Настоящее время».

«Під час вакцинації від COVID-19 бувають побічні реакції. Ми їх усі фіксуємо, ми про них усі говоримо. У нас за весь час було 594 побічні реакції за вакцинованих 121 922 людей», — розповів Степанов.


На початку березня очільник МОЗ повідомляв, що у більшості вакцинованих є лише несерйозні алергічні реакції, наприклад, почервоніння на місці ін'єкції або підвищення температури до 37-38,5 градуса на декілька годин. Степанов запевнив, що більшість цих реакцій організму на вакцину цілком природні.


Очільник МОЗ також зазначив, що станом на 23 березня з-поміж усіх вакцинованих публічні люди становлять лише 1-1,2%. Він заявив, що не задоволений темпами вакцинації в Україні. На його думку, щепити мають удвічі більше — із подальшим збільшенням.

«Я вважаю, що приблизно 20 тисяч — це та цифра, яку ми планували за допомогою мобільних бригад, за допомогою стаціонарних пунктів вакцинування», — вважає Степанов.

Вакцинація в Україні

З 24 лютого в нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими почали вакцинувати медиків, які борються з коронавірусом, військових, а також публічних осіб для популяризації вакцинації. За минулу добу, 22 березня, в Україні перше щеплення проти коронавірусу зробили 10 904 людям.

22 березня в Україні почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюватимуть стаціонарні пункти щеплень, у яких вакцинуватимуть людей, старших за 80 років, працівників системи охорони здоров'я, зокрема сімейних лікарів, та працівників соціальної сфери.

Наразі в Україні вакцинують препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.