В МЗС засудили рішення ПАРЄ на три місяці позбавити слова члена української делегації Гончаренка
Міністерство закордонних справ засудило рішення Парламентської асамблеї Ради Європи на три місяці позбавити слова члена української делегації Олексія Гончаренка.
Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, передає «Радіо Свобода».
Він зазначив, що міністерство висловлює підтримку українській делегації в ПАРЄ та засуджує дискримінаційне ставлення до одного із її членів.
Каже, що рішення регламентного комітету ПАРЄ дисонує із «зухвалою поведінкою делегації Російської Федерації, яка зводить свою участь в асамблеї виключно до прикриття та виправдання агресивних дій російського керівництва проти країн-сусідів».
У МЗС наголосили, що ПАРЄ має ефективно захищати верховенство права, права людини та демократію в усіх державах-членах Ради Європи.
«Лідерство організації особливо потрібне зараз для протидії протиправним діям Росії, яка, зневажаючи демократичні норми, розв’язала збройну агресію в центрі Європи та чинить масові порушення прав людини на окупованих нею територіях України, Грузії та Молдови», — зазначає Ніколенко.
Позиція української делегації
Члени постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ у своїй заяві також висловили розчарування в такому рішенні.
«… ми вважаємо причину такого рішення щонайменше дискусійною, а наслідки такого безпрецедентного рішення небезпечними з точки зору свободи висловлювання та свободи слова в ПАРЄ, особливо зважаючи на той факт, що відповідне рішення стосується висловлювань делегата у соціальних мережах, а не під час його публічного виступу в Асамблеї», — йдеться у заяві.
Що передувало?
27 квітня народного депутата України Олексія Гончаренка, який є членом української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, позбавили там слова на три місяці через донос голови російської делегації Петра Толстого. Той скаржився на відео українського депутата, в якому він критикував Толстого. А також — на виступ Гончаренка на дебатах щодо російського опозиціонера Олексія Навального.
Український політик переконує, що він нічого не порушив, і наразі вивчає можливість оскаржити позбавлення його права голосу в Європейському суді з прав людини.