У найстарішої птахи світу знову вилупилося пташеня. За близько 70 років життя в неї було принаймні 30 дитинчат

У найстарішої птахи світу — самки темноспинного альбатроса із кличкою Уіздом (з англійської «мудрість») — вилупилося пташеня. Вважається, що в неї було приблизно 30-36 дітей. Останнє вилупилося з яйця 1 лютого, повідомляє тихоокеанське відділення Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США.

кораловий острів, який найчастіше має форму розірваного або суцільного кільця, що оточує неглибоку лагунуАтол Мідвей, що на північному заході Гавайського архіпелагу, є одним із улюблених місць альбатросів. Щороку в жовтні туди злітаються мільйони цих птахів для парування і розмноження. Вважається, що тут живе найбільша колонія альбатросів у світі, зокрема майже 70% темноспинних альбатросів.

Уіздом — одна з цих птахів. Спостерігають за нею ще з 1956 року, відколи її окільцював орнітолог Чендлер Робінс. Узагалі альбатроси живуть довго — до 50 років, але Уіздом змогла пережити й цей вік: за розрахунками, їй зараз 70 років, через що її вважають найстарішою птахою світу.

Із 2012 року Уіздом знайшла партнера Акеакамаї (з гавайської «любитель мудрості»), з яким виховує своїх пташенят. Останнє з них вилупилося з яйця в лютому 2019 року. У грудні 2020-го Уіздом знову відклала яйце, яке висиджувала по черзі з Акеакамаї. Зрештою, з нього 1 лютого й вилупилося пташеня.

Яйце з пташеням УіздомJon Brack / Friends of Midway Atoll National Wildlife Refuge

Тепер пташеня перші кілька місяців життя будуть вигодовувати батьки, так само розподіляючи обов’язки між собою. Їжа — передусім риб’ячі яйця та кальмари — поживна й багата на жирні кислоти, щоб пташеня могло прожити без неї кілька днів. У червні-липні воно оперюється й починає пробувати літати.

Альбатроси відкладають яйця не щороку і, як правило, лише по одному. За оцінками біологів, Уіздом за своє життя мала відкласти принаймні 30-36 яєць. У 2018 році вони зафіксували, як одне з пташенят Уіздом пригніздилося неподалік від матері (вони змогли це встановити, бо окільцювали дитинча).

«Щороку, коли Уіздом повертається, ми дедалі більше дізнаємося про те, як довго морські птахи можуть жити й виховувати малечу. Її повернення не лише надихає любителів пташок по всьому світу, а й допомагає нам зрозуміти, як ми можемо захистити цих птахів та їхнє місце мешкання», — пояснює біологиня Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США Бет Флінт.