У Нідерландах праві популісти пропонують відправити українських біженців на захід України

Депутатка нідерландського парламенту Мона Кейзер від аграрної та правопопулістської партії «Фермерсько—громадянський рух» (BBB) вважає, що українські біженці можуть повернутися в західну частину України, де, на її погляд, «досить безпечно».

Про це повідомляють нідерландський мовник NOS та видання AD.

За словами Кейзер, українським біженцям нема чого боятися в деяких частинах України. Вона розповіла, що читала про гірськолижний курорт на південному заході України, який «так само далеко від лінії фронту, як Альпи від Нідерландів». Це, як зізналася депутатка, змусило її «почати думати».

«Захід України, на мій погляд, досить стабільний. Чи можна там безпечно розміщувати українців?» — запитала вона державного секретаря з притулку та міграції Еріка ван дер Бурґа.

Депутатка також стверджує, що захід України — регіон, у якому поміщається дев’ять таких країн як Нідерланди.


Скільки Нідерландів можна «помістити» в Україні?

Незрозуміло, де для Кейзер закінчуються межі західної частини України, адже площа Нідерландів становить 41 850 км², тобто як дві західноукраїнські області — Волинська та Львівська. Навіть якщо додати Рівненську, Тернопільську, Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку та Хмельницьку області, «дев’ять Нідерландів» на заході України все одно не помістяться.

Водночас площа України — 603 628 км², з урахуванням тимчасово окупованих територій. Тож можна «помістити» приблизно 14 таких країн як Нідерланди.


У відповідь Ван дер Бурґ зауважив, що нідерландська політика надання притулку справді розрізняє, які регіони країни, з котрої приїхали біженці, є безпечними, а які — ні.

«Але для українців діє не політика притулку, а європейська директива про тимчасовий захист. Зараз діє правило: кожен з України отримує притулок», — пояснив він.

Водночас, за словами Ван дер Бурґа, таке розмежування можна було б розглянути в європейському контексті «в майбутньому», але це «зараз не є проблемою».

Також депутатка від «Фермерсько-громадянського руху» хоче, щоб українські біженці, які вже працюють, самостійно оплачували собі житло.

«Голландці з мінімальною зарплатою також сплачують орендну плату», — пояснила Кейзер.

Також вона поцікавилася думкою Кабінету міністрів, який іде у відставку, щодо примусового повернення українських призовників, якщо про це попросить сама Україна.

Альянс зелених і лейбористів GroenLinks-PvdA, що перебуває в опозиції, а також соціальні ліберали Democrats 66 із провладної коаліції заявили, що не сприймають позицію BBB.

Депутатка від D66 Анне-Марійке Подт сказала, що політики не можуть визначати, яка частина країни безпечна. Джуліан Бушофф із GroenLinks-PvdA назвав ідею BBB «тривожною».

Загалом до Нідерландів прибуло близько 100 тисяч українських біженців. Спершу їх безоплатно розміщують у муніципальних пунктах приймання. Біженці також отримують допомогу на проживання — від 340 до 380 євро на місяць.