У Німеччині заявили про «канібалізацію» своїх військ через військову допомогу ЗСУ. Посол України відповів
Голова Асоціації федеральних збройних сил Німеччини (DBwV) Андре Вюстнер застеріг від подальших постачань зброї в Україну зі складів Бундесверу, заявивши про загрозу «канібалізації військ» Німеччини.
Про це Андре Вюстнер сказав в інтерв'ю RND.
Він заявив, що в Німеччині дуже добре розуміють прагнення України отримати важке озброєння.
«Ми можемо уявити собі, наприклад, передавання бронетранспортерів із запасів промисловості. Однак, на нашу думку як професійної асоціації, більше не є можливим постачання зброї та боєприпасів Збройні сили НімеччиниБундесверу. Кожне окреме постачання веде до його ослаблення», — сказав Вюстнер.
Він додав, що «багато хто в Бундесвері» побоюється, що така політика подальшого «канібалізму» своїх військ матиме негативні наслідки — не лише на інколи нестабільну матеріальну оперативну готовність, але й на зобов’язання перед НАТО.
«Тому наша вимога: жодних постачань із запасів Бундесверу. І, що не менш важливо: негайна закупівля заміни систем, які вже були надані», — сказав Андре Вюстнер.
Зазначимо, Асоціація федеральних збройних сил Німеччини — позапартійна та фінансова незалежна асоціація, яка представляє інтереси чинних військовослужбовців, резервістів, колишніх військових, цивільних членів Бундесверу тощо у питаннях службового, соціального та пенсійного права. Асоціація також бере участь у безпекових та соціально-політичних дебатах.
У відповідь посол України в Німеччині Андрій Мельник розкритикував цю заяву: «Ви описуєте військову допомогу Україні, що зазнала нападу, як "канібалізацію" збройних сил Німеччини? Що це за огидні терміни? Вам варто отямитися від цієї маячні».
Військова допомога від Німеччини
Канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше стверджував, що його країна надає достатньо допомоги Україні. А замість танків, про які вже довго просить українська влада, може зосередитися на постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони. Також Шольц пропонує розподіляти між партнерами завдання з допомоги Україні.
Перед цим німецьке видання Welt am Sonntag із посиланням на джерела в українських урядових колах писало, що Олаф Шольц блокує постачання Україні 100 сучасних німецьких танків Leopard 2A7 навіть попри те, що компанія-виробник готова їх виготовити для українців.
А втім, після цього уряд Німеччини офіційно оголосив про постачання Україні ще двох реактивних систем залпового вогню Mars II, а також уперше — про постачання 50 бронемашин Dingo.
Нещодавно міністри оборони Німеччини та Греції також узгодили схему обміну технікою, за якою Греція передасть Україні 40 БМП радянського зразка, а натомість отримає від ФРН 40 одиниць німецької БМП Marder. Попри запевнення Шольца, що сторони швидко узгодять ці постачання, на це пішло понад три місяці.