У Німеччині заборонять надавати громадянство засудженим антисемітам, а для жертв нацизму процедуру спростять

Німецький парламент у ніч на 25 червня ухвалив поправки до Кримінального кодексу й законодавства про громадянство. Вони посилюють відповідальність за злочини на ґрунті ненависті, зокрема ксенофобію та антисемітизм, і змінюють правила надання німецького громадянства.

Про це повідомляють FAZ і Deutsche Welle.

Зокрема, публічні образи, адресовані євреям, мусульманам та іншим групам людей, відтепер вважатимуться кримінальними правопорушеннями. Раніше їх не вважали злочинами, бо для цього образа має бути спрямована на конкретну людину.

Також до переліку кримінальних правопорушень додали розповсюдження пропагандистських матеріалів і використання прапорів організацій, визнаних терористичними на рівні ЄС. Deutsch Welle зазначає, що так хочуть запобігти використанню прапора ХАМАС на акціях протесту, які, зокрема, відбувались у травні 2021 року під час ракетних обстрілів між Ізраїлем і Сектором Гази.

Крім того, люди, засуджені за ксенофобію, антисемітизм чи расизм, не зможуть претендувати на громадянство Німеччини. Це положення діятиме незалежно від суворості покарання за злочини.

Як пояснила членкиня бундестагу від Соціал-демократичної партії Уте Фогт, у разі, якщо засудженого за злочини на ґрунті ненависті виправдають, він зможе знову претендувати на отримання німецького громадянства.

Водночас бундестаг підтримав положення про надання громадянства жертвам нацистського режиму, який діяв на території Німеччини у 1933-1945 роках, та їхнім нащадкам.

Щоб отримати громадянство, потрібно буде лише довести, що ви або ваші предки зазнавали переслідувань у Німеччині в цей період. Громадянство надаватимуть без жодних передумов, до того ж передбачається можливість збереження інших громадянств.

Відповідне рішення міністерство внутрішніх справ Німеччини ухвалило ще у 2019 році, але тільки зараз його закріпили на законодавчому рівні, зазначає FAZ.

Раніше на спрощену процедуру громадянства могли претендувати лише ті нащадки жертв нацизму, у яких хоча б один із батьків народився до 1 січня 2020 року, додає німецьке видання. Тепер такого обмеження не буде.