У Нью-Йорку «Омікрон» виявили в оленів. Тепер вчені бояться, що ці тварини стануть розносниками вірусу
У Нью—Йорку в білохвостого оленя виявили «Омікрон», що викликало побоювання у вчених, що цей вид може стати носієм нового штаму коронавірусу. Білохвостих оленів у США налічується понад 30 мільйонів.
Про це пише Reuters з посиланням на дослідження учених з Пенсільванського державного університету.
Вони взяли зразки крові та мазки з носа 131 оленя, якого спіймали на Стейтен-Айленді в Нью-Йорку. Дослідження показало, що деякі з них були заражені «Омікроном», а в 19 є антитіла до штаму.
Фахівці вважають, що ця ситуація може призвести до подальшої мутації вірусу серед тварин і потім передачі до людини.
«Циркуляція вірусу в популяції тварин завжди підвищує ймовірність його повернення до людей, але, що важливіше, вона надає вірусу більше можливостей для розвитку в нові варіанти», — сказав Суреш Кучипуді, ветеринарний мікробіолог зі штату Пенсільванія.
Він пояснює, що коли вірус повністю мутує, на нього можуть перестати впливати вакцини і людству доведеться розробляти нові.
За даними Міністерства сільського господарства США, наразі немає жодних доказів того, що тварини передають вірус людям. Але більшість випадків зараження коронавірусом було зареєстровано у видів, які мали тісний контакт із людиною з COVID-19.
У серпні уряд США заявив, що виявив перші у світі випадки зараження COVID-19 у диких оленів у штаті Огайо, розширивши список тварин, які, як відомо, мали позитивний результат тесту на це захворювання.
Раніше COVID-19 фіксували зокрема у собак, кішок, тигрів, левів, снігових барсів, видр, горил та норок.