У Пакистані жінку засудили до страти через поширення картинок у WhatsApp
Пакистанський суд засудив до страти жінку—мусульманку за те, що вона вчинила «блюзнірство», поширюючи зображення, які вважаються образливими для ісламського пророка Мухаммеда та однієї з його дружин.
Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на вирок суду.
Аніку Атіка засудив суд першої інстанції в місті Равалпінді на півночі Пакистану 19 січня. На неї чекає смертна кара. Вона не визнала себе винною.
«"Блюзнірський" матеріал, яким [на платформі обміну повідомленнями WhatsApp] поділилася обвинувачена жінка, а також повідомлення та карикатури, які були надіслані скаржнику, є абсолютно нестерпними й неприпустимими для мусульманина», — написав суддя Аднан Муштак.
У заяві перед судом Атеек сказала, що її обвинувач Хаснат Фарук навмисно втягнув її до релігійної дискусії, щоб підставити її після того, як вона відмовилася «бути дружньою» до нього. Вони познайомилися в популярній багатокористувацькій онлайн-грі та продовжили спілкування в WhatsApp.
Натомість Фарук стверджує, що обвинувачена поділилася нібито «блюзнірським» матеріалом як статусом у WhatsApp і відмовилася його видалити.
Смертний вирок Атік ще підлягає підтвердженню Високим судом Лахора, рішення якого жінка також має право оскаржити.
Чому за «блюзнірство» страчують?
Це є чутливою темою в Пакистані, де закони країни передбачають суворі покарання за кілька видів злочинів, включаючи покарання до довічного ув’язнення та обов’язковий смертний вирок за образу пророка Мухаммеда.
Звинувачення у блюзнірстві все частіше призводять до позасудового насильства, правосуддя натовпу або масових насильницьких протестів.
За даними Al Jazeera, з 1990 року щонайменше 80 людей були вбиті через звинувачення в «блюзнірстві». Згідно з даними, серед убитих є обвинувачені, члени їхніх сімей, їхні адвокати та щонайменше один суддя.
Під час останнього такого нападу натовп до смерті забив менеджера текстильної фабрики Шрі-Ланки, а його тіло спалили публічно в східному місті Сіалкот у грудні 2021 року після того, як його звинуватили у «блюзнірстві».
Міжнародні правозахисні групи кажуть, що судові розгляди у справах про «блюзнірство» в Пакистані часто є упередженими щодо обвинувачених.