Частина республіканців США готує новий законопроєкт з допомогою Україні — CNN
Спікер Палати представників США Майк Джонсон приватно зустрічався з колегами—республіканцями, які прихильно ставляться до компромісного законопроєкту, що включає допомогу Україні та обмеження на кордоні з Мексикою. Вони хочуть допрацювати цей документ та винести на голосування.
Про це пише CNN.
Зазначається, що провідну роль у допрацюванні компромісного законопроєкту взяв на себе голова Комітету закордонних справ Нижня палата Конгресу СШАПалати представників Майкл Маккол. Він хоче досягти консенсусу до кінця березня або у квітні.
Маккол сказав CNN, що група конгресменів також розглядає інші зміни до законопроєкту, включно з конфіскацією заморожених російських активів у США та передачу їх Україні. Також, за його словами, учасники розглядають можливість перетворити частину допомоги на позику США — цю ідею висунув раніше колишній президент Дональд Трамп.
Сам Джонсон поки ще не зайняв позиції щодо нового можливого законопроєкту із підтримкою України, сказавши, що спершу потрібно ухвалити закон про державне фінансування.
Раніше Джонсон швидко відхилив двопартійний пакет допомоги Україні від Сенату, а втім, залишив двері відчиненими для нової пропозиції, що з’явилася в Палаті представників від республіканців, зауважує CNN.
Попри це ухвалення будь-якого законопроєкту з допомогою Україні залишається надзвичайно складним завданням. Позаяк республіканці досі розділені щодо України, а колишній президент Дональд Трамп «може знищити нову пропозицію фактично одним дописом у соціальних мережах».
Крім того, навіть розгляд такого потенційного законопроєкту загрожує Джонсону втратою посади. Правий фланг Республіканської партії прямо попередив його, щоб він не схвалював більше ані копійки для України. В іншому разі — вони голосуватимуть за його відставку.
Крім того, для його ухвалення знадобиться підтримка демократів — і це також важке завдання, враховуючи, що новий законопроєкт може включати нові прикордонні обмеження та допомогу Ізраїлю, а це навряд чи сподобається лівому крилу Демократичної партії.
Допомога Україні
Сенатори-демократи відстоювали законопроєкт, який включає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ ще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.