У Палаті представників розглядати законопроєкт з допомогою Україні поки не планують
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що поки не планує виносити на розгляд законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. За його словами, увага нижньої палати Конгресу прикута до іншого.
Про це Джонсон заявив журналістам 13 лютого, після того, як верхня палата Конгресу — Сенат — ухвалила законопроєкт, цитує його CNN.
«Я точно [не планую]. Зараз ми маємо справу з процесом Розпорядження бюджетними коштамиасигнувань, ми маємо негайні кінцеві терміни, і саме до цього в цей момент прикута увага Палати представників», — пояснив він.
Напередодні, 13 лютого, Сенат підтримав документ 70 голосами за та 29 проти, що перевищило поріг у 60 голосів, необхідних для ухвалення законопроєкту. Більшість республіканців верхньої палати Конгресу голосувала проти, включно з їхнім лідером.
Після ухвалення законопроєкту Сенатом президент Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників провести голосування, сказавши, що «меншості найбільш радикальних голосів» не можна дозволити блокувати документ.
Велика Британія також закликала американський парламент ухвалити законопроєкт. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, виступаючи в Болгарії разом із прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим, зазначив «немає нічого важливішого», ніж підтримка України перед обличчям російської агресії, цитує його Bloomberg.
Більше контексту
Законопроєкт включає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.